Poznań Game Arena 2013: wielkie odliczanie!

Niespełna trzy tygodnie dzielą nas od rozpoczęcia dorocznego święta twórców oraz miłośników gier komputerowych, którzy przez trzy pełne dni, od 18 do 20 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich będą mogli wymienić się doświadczeniami, zapoznać z nowościami, a także wziąć udział w imprezach towarzyszących

Już dziś warto zaplanować sobie czas spędzony na Poznań Game Arena, uwzględniając program targów, w którym tradycyjnie nie zabraknie propozycji zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów.

PGA – profesjonalnie, globalnie, ambitnie!

Branżowy charakter targów z całą pewnością podkreśla PGA VIP DAY, podczas którego spotkać będzie można przedstawicieli sektora biznesowego – producentów, wydawców, dystrybutorów, a także samych twórców gier komputerowych – wyjaśnia Łukasz Wołonkiewicz, dyrektor Targów PGA. – Swoją obecność zaznaczą również dziennikarze oraz blogerzy, a także goście specjalni, którzy wezmą udział w debatach branżowych – dodał.

Po raz pierwszy w tym roku organizatorzy postanowili w sposób szczególny wyróżnić polskich przedstawicieli branży, którzy szczelnie wypełnią Strefę Polskich Studiów Developerskich. – Rolą targów branżowych jest nie tylko promocja poszczególnych segmentów polskiej gospodarki, ale przede wszystkim wspieranie biznesu, dążenie do jego integracji oraz umożliwianie nawiązywania profesjonalnych kontaktów między dostawcami, a odbiorcami konkretnych rozwiązań. Dlatego też nie mamy najmniejszych obaw, że strefa Polskich Studiów Developerskich spotka się z wyjątkowym zainteresowaniem – podkreśla Dariusz Wawrzyniak z-ca dyrektora PGA. Liczne grono profesjonalistów podczas PGA VIP DAY skupią również debaty branżowe z polskimi twórcami gier, ale przede wszystkim Zjazd Twórców Gier PGA 2013.

PGA – dla każdego!

Poznań Game Arena to również rozrywka, której w ubiegłym roku doświadczyło ponad 35 000 zwiedzających. Z myślą o nich organizatorzy przygotowali jeszcze więcej atrakcji, których preludium mogą być m.in. liczne konkursy internetowe, facebookowe oraz… Cosplay! Po raz drugi cosplayerzy będą mogli wcielić się w postaci bohaterów z filmów, książek, a przede wszystkim gier komputerowych i wziąć udział w finałowej rozgrywce, która odbędzie się 20 października 2013 r. o godzinie 11:00 na Scenie Głównej w pawilonie nr 7.

Liczne grono zwiedzających z całą pewnością zainteresują rozgrywki zawodowych graczy w ramach finałów Ligi Cybersport. Dostępna będzie również strefa otwarta z rozgrywkami w FIFA 2014, DOT2, Pro Evolution Soccer oraz wiele innych. Komputerowi śmiałkowie będą mogli zmierzyć się również z gwiazdami polskiego e-sportu, a także wcielić się w rolę kierowcy rajdowego, zasiadając w jednym z przygotowanych na bazie samochodu Porsche symulatorze. Strefa RetroGames, to nie lada gratka dla entuzjastów starszego sprzętu oraz klasycznych gier, w której będzie można cofnąć się w czasie i zagrać m.in. w Donkey Kong czy River Raid.

Łącznie organizatorzy oddadzą w ręce graczy kilkaset komputerów, gwarantując wspaniałą rozrywkę.

Bilety na PGA są już dostępne. Warto śledzić profil Poznań Game Arena na Facebooku, gdyż wejściówki można zdobyć w licznych konkursach.

Poznań Game Arena – wejdź do gry!

Ceny biletów

· bilet jednorazowy 15 zł/os.

· bilet rodzinny jednorazowy (min. 3 osoby w tym jedno dziecko) 12zł/os.

· bilet szkolny jednorazowy 12 zł/os.

· bilet PGA VIP Day (obowiązuje tylko 18 października) 100 zł/os.

· dzieci do lat 3 wstęp bezpłatny

18 października 2013

VIP DAY – wstęp na zaproszenia VIP

19 października 2013

Dzień dla publiczności

20 października 2013

Dzień dla publiczności

Czynne wejścia

Hol Zachodni (od ul. Śniadeckich) – Wejście Główne

Hol Wschodni (od ul. Głogowskiej)

Zjazd Twórców Gier po raz drugi na PGA!

Wśród nowości Poznań Game Arena 2012, powracającego po przerwie do Poznania, bardzo ciepłym przyjęciem cieszył się Zjazd Twórców Gier. Nic dziwnego, że w tym roku będziecie mieli możliwość uczestniczenia w ZTG na PGA po raz drugi. Organizatorzy planują w tym roku jeszcze więcej wykładów, które najprawdopodobniej zagospodarują aż cztery równoległe bloki tematyczne.

Wśród panelistów pojawią się zarówno przedstawiciele branży z Polski, jak i zagranicy. Wstęp jest wolny dla wszystkich uczestników PGA, bez żadnych dodatkowych opłat czy formalności.

Wśród prelegentów znajdą się m.in.:

Rami Ismail jeden z dwóch założycieli niezależnego holenderskiego studia Vlambeer, znanego z gier Wasteland Kings, Ridiculous Fishing czy Super Crate Box. Jego zdaniem dzielenie się swoją wiedzą jest podstawą indywidualnego rozwoju, dlatego wykłada on nie tylko na uniwersytetach, ale także podczas wydarzeń gamedevowych, takich jak Game Developers Conference czy Fantastic Arcade. Stworzył też darmowe narzędzie do tworzenia press kitów o nazwie presskit(), które ma pomagać deweloperom w biznesowych oraz marketingowych aspektach niezależnego tworzenia gier. Rami to zdecydowany przeciwnik klonowania gier oraz organizator Fuck This Jam – gamejamu, który polega na tworzeniu gry w znienawidzonym przez siebie gatunku. Więcej o Ramim: www.ramiismail.com

Julie Heyde pochodzi z Kopenhagi. Dorastała grając w gry video razem ze swoimi starszymi braćmi. W branży gier video działa od 10 lat. Choć na początku była inwestorem, teraz doradza twórcom gier i technologii oraz wydawcom za pośrednictwem swojej firmy Bandello. Julie jest zapalonym game jammerem oraz jednym z organizatorów Nordic Game Jam. Obecnie pracuje nad grą XTODIE, ktora jest oparta na mitologii nordyckiej. Julie jest również jednym z założycieli platformy dla game jammerow o nazwie Unicorn7. Związana jest też z projektami takimi jak Burning Bridges, Indie MEGABOOTH czy Amaze Indie Connect. Więcej o Julie: www.julieheyde.com

Thorsten S. Wiedemann pochodzi z Niemiec i jest założycielem oraz dyrektorem generalnym marki A AZE. Udaje mu się w zręczny sposób prezentować gry oraz sztukę cyfrową podczas wydarzeń kulturalnych. Aktualnie pracuje nad dwoma corocznymi festiwalami: A MAZE. / Berlin i A MAZE. / Johannesburg. Podczas Republika Fest odbywającego się w chorwackim mieście Rijeka A MAZE. zainicjował the A MAZE. Indie Pop Up – festiwal kultury gier oraz gier niezależnych związany ze sztuką medialną oraz przemysłem kreatywnym. Thorsten skupia się na rozpowszechnianiu niesamowitej kultury gier niezależnych na cały świat, co zbliżyłoby gry z dziedzinami takimi jak sztuka i technologia. Więcej informacji: www.amaze-festival.de

Adriel Wallick jest niezależnym twórcą gier. Początkowo zajmowała się tworzeniem oprogramowania dla nowej generacji satelitów meteorologicznych. Jej zainteresowanie grami było jednak tak silne, że postanowiła zostać także ich twórcą. Pracowała w branży gier AAA przy projektach takich jak Rock Band Blitz, po czym skupiła się na niezależnym tworzeniu gier, co dało jej radość i wolność oraz pozwoliło na większą kreatywność. Aby zaspokoić pasje do gier oraz podróżowania, zwiedza świat, jednocześnie tworząc gry na cały etat. Adriel często zmienia miejsce swojego pobytu, organizuje oraz bierze udział w game jamach oraz pracuje nad kilkoma własnymi projektami, a za jakiś czas na rynek wyjdzie kilka gier indie jej autorstwa. Więcej o Rock Band Blitz: www.rockband.com/games/rockbandblitz

Konkurs Cosplay na Poznań Game Arena 2013!

Bohaterowie gier i komiksów znów na scenie PGA!

Już po raz drugi scenę główną Poznań Game Arena opanują Cosplayerzy. Twórcy strojów rodem z gier i świata fantastyki staną przed publicznością rywalizując o miano najlepiej odwzorowanej postaci. Konkurs przeznaczony jest twórców strojów, którzy odgrywają w nich wybrane przez siebie postacie pochodzące ze światów mangi, anime, gier konsolowych lub komputerowych, książek, filmów czy też komiksów.

Finałowa rozgrywka odbędzie się w niedzielę, 20 października o godzinie 11.00 na Scenie Głównej w Pawilonie 7. Uczestnicy odegrają scenki najlepiej oddające charakter postaci, w którą się wcielają, a występy oceniane będą przez komisję konkursową oraz publiczność. Trzech najlepszych Cosplayerów otrzyma atrakcyjne nagrody.

W Konkursie może wziąć udział każdy, kto najpóźniej do 6 października br. wypełni i prześle formularz rejestracyjny na adres

[email protected]

Do formularza należy dołączyć co najmniej 2 zdjęcia uczestnika w przebraniu.

0
Źródło: PGA
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.