Samsung sprzedał 40 milionów Galaxy S 4

Samsung oficjalnie podzielił się z nami informacją, że jego flagowy smartfon Galaxy S 4 znalazł już przeszło 40 milionów nabywców.

To znakomity wynik, umacniający koreańską firmę na pozycji lidera wśród producentów smartfonów, a mimo tego Samsung nie wydaje się być zadowolony z wyników sprzedaży. Pojawiły się już informacje, że następca Galaxy S 4 pojawi się na rynku 2 miesiące wcześniej, niż pierwotnie zakładano, właśnie z powodu niezadowalających wyników sprzedaży.

Być może chodzi tu o wyraźne spowolnienie wzrostu sprzedaży w stosunku do pierwszych trzech miesięcy po premierze, w których to Galaxy S 4 rozszedł się w 30 milionach egzemplarzy. W sierpniu Samsung zrealizował zamówienia już „tylko” na 5 milionów sztuk.

Dla porównania Apple sprzedało 48 milionów iPhone’ów w pierwszym kwartale, w którym dostępny był iPhone 5. Niestety, firma z Cupertino nie podaje danych z dokładnością do modelu, a jedynie kwartale wyniki sprzedaży wszystkich iPhone’ów, dlatego możemy jedynie przypuszczać, że wyniki sprzedaży Galaxy S 4 oraz iPhone’a 5 były w pierwszych kwartałach po ich premierze porównywalne.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.