Sharp rozpoczyna masową produkcję ekranów IGZO LCD

Temat wyświetlaczy IGZO LCD rozbudza naszą wyobraźnie już od dłuższego czasu. Jednak zamiast testować pierwsze smartfony z takimiekranami wciąż czekamy na jego masowe wdrożenie

Tego typu ekrany są cieńsze i jak twierdzi producent mogą zadowolić się nieco ciemniejszym i bardziej energooszczędnym podświetleniem, a mimo to osiągają jasność typowych ekranów LCD. Ponadto wg informacji opublikowanych w październiku zeszłego roku referencyjny tablet wyposażony w ekran IGZO działał 2,5x dłużej od urządzenia z klasycznym wyświetlaczem LCD. Wyobraźcie sobie takie przełożenie na dzisiejsze smartfony.

Tymczasem firma Sharp potwierdza, że rozpocznie masową produkcję ekranów IGZO LCD jeszcze w tym roku. Wyświetlacze o rozdzielczościach do 1080p znajdą zastosowanie nie tylko w tabletach, ale także w telefonach. Producent podkreśla, że nowe wyświetlacze wyróżniają się nie tylko energooszczędnością, ale także znacznie prostszym procesem produkcji od rozwiązań konwencjonalnych.

Pierwszy ekran IGZO został zaprezentowany już w zeszłym roku. Wyświetlacz o wielkości 6,1″ mógł się już wtedy pochwalić imponującą rozdzielczością 2560×1600 pikseli, co przekładało się 498 ppi.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.