Xperia ZF1: Sony zmniejszyło swojego topowego smartfona Z1!

Jeżeli spodziewasz się, że HTC One Mini jest zmniejszonym modelem One, zaś Galaxy S4 Mini jest dokładnie tym samym, co zwykły S4, tylko mniejszy – możesz się zdziwić.

Oba wyżej wymienione smartfony nie mają zbyt wiele wspólnego ze swoimi „pełnoprawnymi” odpowiednikami. HTC One Mini dysponuje wprawdzie przyzwoitym ekranem, ale jego parametry mogłyby równie dobrze zostać ogłoszone 2 lata temu. Tymczasem Galaxy S4 Mini ma nieco lepsze parametry, ale matryca o rozdzielczości 960×540 pikseli nie jest nawet w połowie tak dobra, jak ekran w „dużym” Galaxy S4. Co zrobić, gdy chcemy telefon z Androidem o możliwie największych możliwościach, ze świetnym aparatem, ale o wymiarach Apple iPhone 5s?

Odpowiedzią wydaje się być nowy smartfon Sony – Xperia Z1F, która pod względem parametrów nie odbiega od modelu Z1. Oba telefony różnią się wymiarami oraz ekranem. Z1 ma 5-calową matrycę o rozdzielczości 1920×1080 pikseli, zaś Z1F – 4,3″ o rozdzielczości 1280×720 pikseli. Oba ekrany są bardzo wyraźne, z tym że model Z1F pod względem wymiarów można z powodzeniem porównać do 4-calowego iPhone 5S.

Xperia Z1F waży więcej niż smartfon Apple – 140 g. Ma 9,7 mm grubości i świetny aparat o rozdzielczości 20 MP, znany także z modelu Z1. Urządzeniem zarządza bardzo wydajny, 4-rdzeniowy procesor Snapdragon 800 taktowany zegarem 2,2 GHz, pamięć RAM ma pojemność 2 GB, zaś bateria – 2300 mAh. Nowa Xperia ma być dostępna w 4 kolorach (biały, czarny, żółty, różowy), ale póki co tylko u japońskiego operatora DoCoMo. Nie wiadomo, czy Xperia Z1F trafi do Europy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.