Twitter popsuł Windows Phone’a

System Windows Phone jest mocno zintegrowany, między innymi, z Twitterem. Dotychczas było to jego mocną stroną, ale wczoraj okazało się to również... jego piętą achillesową.

Odnotowałeś lub odnotowałaś wczoraj duże zużycie danych przez swój smartfon z Windows Phone? To wina Twittera, zakładając oczywiście, że zalogowałeś lub zalogowałaś się do tej sieci społecznościowej za pomocą swojego smartfonu.

Twitter bowiem bez powiadomienia Microsoftu zmienił niektóre swoje mechanizmy. W efekcie telefony z Windows Phone, do których użytkownicy dodali swoje twitterowe konta, zaczęły pobierać nadmierną ilość danych. Konkretniej, chodzi o zdjęcia profilowe naszych kontaktów, które były wysyłane na telefon wielokrotnie.

Microsoft już załatał usterkę. Smartfony z Windows Phone bowiem, jeżeli użytkownik nie używa zewnętrznej, dedykowanej aplikacji, nie łączą się bezpośrednio z Twitterem, a z serwerem Microsoftu, który jest pośrednikiem pomiędzy tą siecią społecznościową a systemem. Wystarczyło więc wprowadzić zabezpieczenia na serwerze bez konieczności aktualizowania oprogramowania samych smartfonów. Zanim jednak to udało się naprawić, zmiany na Twitterze mogły narazić użytkowników na pobranie nawet kilkudziesięciu megabajtów zbędnych danych. Co, jeżeli użytkownik nie ma wykupionego pakietu internetowego, mogło się przełożyć na zauważalne zwiększenie miesięcznej opłaty do operatora…

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.