Vivo Xplay 3S: Pierwszy telefon z ekranem 2560×1440 pikseli!

Ekran Retina ma 326 ppi. Obecne smartfony 1080p przekroczyły 400 ppi, zaś Vivo będzie miał ponad 500 pikseli na cal.

Kiedy debiutował Apple iPhone 4 wszyscy przecierali oczy ze zdziwienia patrząc na ekran Retina. Jego niespotykana jak na tamte czasy rozdzielczość ekranu sprawiała, że wyświetlane treści były niemal idealnie wyraźne. Steve Jobs twierdził, że gęstość pikseli w przypadku smartfonów na poziomie 326 ppi (liczba pikseli na cal) powoduje, że są one już niedostrzegalne gołym okiem.

To nie zepsuło planów innym producentom, którzy zaczęli sprzedawać smartfony z ekranami o jeszcze większych rozdzielczościach (Galaxy S4, HTC One), dzięki czemu że wskaźnik ppi w smartfonach mocno przekroczył wartość 400. Wygląda jednak na to, że to nie koniec szaleństw. Chińska firma Vivo zapowiedziała smartfon Xplay 3S z jeszcze wyraźniejszym ekranem – 2560×1440 pikseli.

Wielkość ekranu nie jest jeszcze znana, ale należy się spodziewać, że będzie to nie mniej niż ponad 5 cali i nie więcej niż 6,5″, bo wyżej są już tablety. Warto wspomnieć, że już we wrześniu podobny ekran pokazała firma LG. Wyświetlacz o przekątnej 5,5″ ma rozdzielczość jak w modelu 3S, a to oznacza gęstość pikseli wynoszącą… 538 ppi.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News