Stracił Bitcoiny warte 7,5 miliona dolarów!

Przez ostatnie kilka miesięcy wartość waluty Bitcoin dramatycznie wzrosła, wraz z coraz powszechniejszym jej wykorzystywaniem. Tym większa musiała być frustracja pewnego Brytyjczyka, który stracił dysk twardy z wykopanymi przez siebie Bitcoinami.

Wydobyć 7500 Bitcoinów w 2009 roku, spojrzeć na ich aktualny kurs, po czym dowiedzieć się, że… wyrzuciło się dysk twardy, na którym znajdował się cyfrowy portfel z Bitcoinami. Taki los spotkał Jamesa Howellsa, który wykorzystywał swój laptop Della do wydobywania cyfrowej waluty. W tamtych czasach było to dość proste z uwagi na to, że wtedy ich wydobycie nie wymagało zbyt dużej mocy obliczeniowej.

W 2010 roku notebook się popsuł, więc Cowell rozmontował go i sprzedał go na części. Zachował jednak dysk twardy, którego się pozbył dopiero latem tego roku. Dopiero w ubiegłym tygodniu zrozumiał co się stało. Na dysku znajdowały się zarówno Bitcoiny, jak i klucz kryptograficzny niezbędny do tego, by uzyskać do nich dostęp. Howell nie wykonał żadnej kopii zapasowej swojego majątku.

Howell udał się nawet na wysypisko śmieci w nadziei, że odnajdzie sowją zgubę. Niestety, bez powodzenia.

A chwilę obecną jeden Bitcoin wart jest nieco ponad tysiąc dolarów. Oznacza to, że Howell wyrzucił dysk wart… ponad 7,5 miliona dolarów.

0
Źródło: The Guardian
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.