Wideoznaczki na koperty

Australijska Poczta wprowadziła do oferty wideoznaczki, które umożliwiają nadawcy nagranie 15-sekundowego filmu.

W związku z nadchodzącymi świętami Australijska Poczta przygotowała dla swoich klientów ciekawą ofertę. W cenie standardowego znaczka mogą oni otrzymać znaczek z kodem QR. Po pobraniu na telefon bezpłatnej aplikacji nadawca może nagrać 15-sekundową wiadomość wideo, która następnie zostaje „przypisana” do znaczka. Nadawca po skierowaniu aparatu na kod QR będzie mógł obejrzeć zapisane nagranie w ciągu 90 dni. A co z osobami, które nie mają smartfonów? Z tym także nie ma problemu ponieważ wideo można obejrzeć przy pomocy strony internetowej. Należy pamiętać jednak, że kod QR nie jest niczym zabezpieczony i praktycznie każda osoba, która skieruje na niego smartfona może obejrzeć wideo.

Na razie Australijska Poczta wydrukowała 3 miliony znaczków, które można umieszczać na krajowe lub międzynarodowe przesyłki ekspresowe. Urząd, który podobnie jak wiele innych usługodawców pocztowych boryka się z problemami finansowymi i wyniszczającą go konkurencją w postaci firm kurierskich ma nadzieję, że implementacja nowych technologii zachęci klientów do nadawania u nich przesyłek. Jeśli pomysł się przyjmie być może wkrótce takie „wideoznaczki” dotrą także do naszego kraju.

Źródło: PC World
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.