Beztuszowy wydruk zdjęć z mobilnych urządzeń

Podczas styczniowych targów CES 2014 LG zaprezentuje drugą generację swojej drukarki służącej do szybkiego i bezprzewodowego wydruku zdjęć ze smartfonów i tabletów.

Nowa wersja urządzenia będzie nieco mniejsza od poprzedniej i zgodnie z zapewnieniami producenta będzie też bardziej funkcjonalna. Tak jak ostatnio, by wydrukować zdjęcia będziemy musieli najpierw ściągnąć bezpłatną aplikację na smartfona. Tym razem oprócz iOS i Androida wsparcie otrzyma także Windows Phone. Aplikacja jest sama w sobie także edytorem zdjęć, który pozwoli poprawić ich kontrast czy barwę, a także dodać filtry i różne efekty. Transfer pliku odbywa się bezprzewodowo – dzięki modułowi Bluetooth lub NFC.

W środku zmieści się 30 arkuszy papieru. I choć wydruk zdjęć może nie jest rewelacyjnej jakości (313 x 600 dpi) to jednak niewątpliwą zaletą urządzenia jest jego mobilność i metoda beztuszowego druku. Technologia „zink” polega na tym, że drukarka podgrzewa do odpowiedniej temperatury specjalny papier, który wcześniej nasączony jest kryształkami z barwnikiem. W wyniku przemiany chemicznej na papierze zostaje uwolniony kolor. Efekt jest oczywiście trwały.

Podczas targów CES 2014 mamy poznać czas pracy baterii oraz cenę Pocket Photo 2. Poprzedni model kosztuje około 130$ (około 395 zł).

0
Źródło: Slashgear.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.