Czterowymiarowe zdjęcia, które przygotujesz na tablecie

Prtintvid to projekt, który umożliwi drukowanie "ruchomych" zdjęć. Ulubione filmiki z Youtube'a, zabawne gify, czy pamiętne kadry wideo - to wszystko będziecie mogli zobaczyć na kartce papieru.

Powyższy GIF powinien Wam doskonale uzmysłowić, jak wyglądają czterowymiarowe zdjęcia. Do trzeciego wymiaru (głębi) dodajemy jeszcze czas, dzięki któremu możliwe jest ujrzenie na obrazku ruchu. Technologia druku soczewkowego nie jest niczym nowym i na pewno widzieliście już wcześniej obrazy drukowane taką metodą np. na kartkach pocztowych, puzzlach czy podkładkach pod myszkę.

Ideą Printvidu jest to, by czterowymiarowe zdjęcia mogły być tworzone w domowych warunkach z wybranych przez użytkownika materiałów. Proces przygotowywania druku całościowo odbywa się w dedykowanej dla smartfonów i tabletów aplikacji. Tam nie tylko wyselekcjonujemy materiał, ale także będziemy mogli go udoskonalić korzystając z pełnej gamy różnych filtrów i efektów. Producent przygotował też oprogramowanie dostępne przez przeglądarkę internetową. Oczywiście zwykły papier tu nie wystarczy – przycięte do różnych wielkości materiały możemy zakupić od producenta np. poprzez portal IndieGoGo. Najtańszy zestaw składający się z 30 kwadracików o wymiarach 10×10 cm dostępny jest za 35$. Do wydruku potrzebować będziemy drukarki – im wyższa jej rozdzielczość, tym więcej klatek będziemy mogli przedstawić na obrazie. Przykładowo 300 DPI wystarczy na wydrukowanie obrazu składającego się z 4 klatek, 600 DPI z 8 klatek, a 4800 DPI z 64.

0
Źródło: Indiegogo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.