Hakerzy polują na latające drony, zamieniają je w zombie

Samy Kamkar to bardzo pomysłowy haker. Opracował metodę, która pozwala na przejęcie kontroli nad dowolnym latającym dronem Parrot AR.Drone. Właśnie udostępnił ją w Sieci.

Projekt SkyJack to przerobiony latający dron, z zamontowanym komputerem Raspberry Pi na pokładzie i dwoma bezprzewodowymi nadajnikami. W połączeniu z oprogramowaniem stworzonym przez Kamkara i kilkoma programami dostępnymi w Sieci jest w stanie przejąć kontrolę nad każdym dronem Parrot.

Jak to działa?

SkyJack lata sobie po okolicy i skanuje przestrzeń powietrzną w poszukiwaniu innych dronów. Jeśli jakiegoś znajdzie, przejmuje dowodzenie nad kamerami i sterowaniem atakowanego drona. SkyJack można zainstalować również na dowolnym komputerze z Linuxem i porywać drony z zacisza domowego. SkyJack rozpoznaje potencjale cele po ich adresach kart MAC – wszystkie drony Parrot AR korzystają ze ścisłego zakresu adresów, który jest publicznie dostępny w bazie OUI – stąd Kamkar wiedział, z jakiego zakresu korzystać. Do tego, drony Parrot nie mają żadnego systemu zabezpieczeń – wystarczy, że nadajniki bezprzewodowe zamontowane na dronie SkyJack wyślą do porywanego drona komendę o przejęciu kontroli i… gotowe.

Kamkar udostępnił swoją metodę w Sieci niedługo po tym, jak Amazon ogłosił, że już niedługo przesyłki będzie dostarczał za pomocą dronów. Po więcej informacji i dokładniejszy opis działania odsyłamy na stronę hakera: http://samy.pl/skyjack/

0
Źródło: samy.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.