Najbardziej wypasiony kluczyk samochodowy w historii

Tak mogą w przyszłości wyglądać kluczyki do aut. Na razie otrzyma je tylko seria BMW i8.

Kluczyk do BMW i8 jak widzicie na obrazku powyżej posiadać będzie duży i wyraźny ekran LCD. Wyświetlane będą na nim takie informacje jak ilość dostępnej benzyny, poziom zasilania auta (i8 będzie hybrydą), czas kiedy powinniśmy doładować samochód oraz możliwy do pokonania dystans przy uwzględnieniu powyższych parametrów. Kluczyk pokaże także aktualną godzinę i poziom naładowania samego urządzenia. Symbol na dole sugeruje, że powierzchnia ekranu może być dotykowa. Kto wie? Może BMW wyposaży też kluczyk w funkcje podobne do smartwatchy.

Prawdopodobnie kluczyk będzie doładowywał się podczas jazdy, a później będzie połączony Bluetoothem 4.0 z naszym smartfonem, kiedy znajdziemy się poza zasięgiem samochodu. Oficjalnie jednak te informacje nie zostały jeszcze potwierdzone przez producenta.

BMW i8 ma zadebiutować w przyszłym roku, a jego cena oscylować będzie w okolicach pół miliona złotych. Myślę jednak, że minie mniej czasu niż myślimy, aż inni producenci zaczną wdrażać podobne rozwiązania także do tańszych modeli aut.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News