Telefon komórkowy do samodzielnego montażu

Jeśli frajdę z tworzenia własnych przedmiotów cenicie ponad wszystko inne, a nowoczesne smartfony już dawno przestały Was interesować sprawdźcie co w temacie telefonów DIY (do it yourself) ma do zaoferowania projektant David Mellis.

Z daleka wygląda jak drewniany klocek. Z bliska jak archaiczny kalkulator. Niech pozory Was jednak nie zmylą. Z tego telefonu naprawdę można nie tylko dzwonić, ale nawet wysyłać i odbierać SMS-y. Wyświetlacz pokaże nam także aktualną godzinę, stan baterii oraz zasięg. Jasne, jest pozbawiony miliona standardowych funkcji dostępnych w najprostszym smartfonie, ale przecież nie o funkcjonalność się tu rozchodzi, a o zabawę, którą doceni każdy majsterkowicz.

Za cenę poniżej 200$ będziecie w stanie złożyć od podstaw własny telefon komórkowy, który może wyglądać tak, jak projekty na powyższych zdjęciach. Cała konstrukcja opiera się o Arduino GSM Shield. Do poprawnego działania urządzenia będziecie też potrzebować głośnika, mikrofonu, przycisków, portu microUSB i wyświetlacza LCD (Mellis proponuje czarno-biały ekranik lub wersję z czerwonymi LED-ami). Instrukcje i odnośniki do sklepów z konkretnymi częściami, a także listę najczęściej zadawanych pytań znajdziecie na oficjalnej stronie projektu.

0
Źródło: Ubergizmo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.