Uwaga na żartownisiów „psujących” konsole Xbox One!

Konsola Xbox One nie jest kompatybilna z grami dla Xboxa 360. Niektórzy internauci twierdzą jednak, że wiedzą jak zmusić ją do współpracy z tymi grami. To oszuści, których celem jest uprzykrzenie ci życia.

Microsoft swego czasu zapowiedział, że już wkrótce pojawi się aktualizacja dla systemu operacyjnego konsoli Xbox One, która pozwoli na zamienienie konsumenckiego produktu na platformę deweloperską dla twórców gier. Ślady tego rozwiązania są już obecne w tej konsoli i używając „tajnego” kodu można już dziś uruchomić w niej tryb deweloperski. Sęk w tym, że ów tryb nie jest jeszcze ukończony i właśnie dlatego jest ukryty przed użytkownikiem, by nie narażać go na niestabilną pracę konsoli.

Dowcipnisie internetowi postanowili jednak wykorzystać tę wiedzę i reklamują ów kod jako „metodę na odblokowanie Xboxa One, by ten uruchamiał gry napisane dla Xboxa 360”. To, rzecz jasna, nieprawda i jedyne, co ów kod robi, to przełączenie konsoli w wyżej wspomniany, bardzo niestabilny tryb deweloperski.

Jeżeli padłeś lub padłaś ofiarą żartu, należy przywrócić konsolę do ustawień fabrycznych. Oznacza to konfigurowanie jej od nowa i konieczność ponownej instalacji wszystkich twoich gier i aplikacji, ale przynajmniej konsola działa…

To be clear there is no way to make your Xbox One backwards compatible & performing steps to attempt this could make your console inoperable

— Larry Hryb (@majornelson) grudzień 6, 2013

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.