Wygląda na to, że doczekamy się Nokii z Androidem

Plotki na temat prac nad smartfonem Nokii z systemem Android krążą już od jakiegoś czasu. Według najnowszych doniesień, fiński gigant nadal pracuje nad tym smartfonem, mimo iż lada moment ma zostać przejęty przez Microsoft.
Nokia 'Normandy' (źródło: Evleaks)

Nokia „Normandy” (źródło: Evleaks)

W ubiegłym miesiącu niezawodny informator „evleaks” opublikował zdjęcie Nokii Normandy. Jak się okazuje, to właśnie ten telefon ma zostać zaprezentowany jako pierwszy smartfon marki Nokia z systemem operacyjnym Android.

Normandy nie będzie zarządzana przez „czystego” Androida, a znacznie przerobionego przez Nokię. Będzie to na tyle zmodyfikowana wersja, że nie będzie ona miała wbudowanych w siebie usług Google’a, podobnie jak system operacyjny tabletów Kindle Fire.

Smartfon ma pojawić się w sprzedaży w przyszłym roku, a prace nad nim idą „pełną parą”, według informatorów The Verge. Szanse na to oceniamy jednak na bardzo niewielkie. Microsoft wkrótce stanie się właścicielem działu usług i urządzeń Nokii i szczerze wątpimy, by chciał sprzedawać telefon z Androidem. Na dodatek wydanie takiego telefonu byłoby złamaniem umowy pomiędzy Nokią a Microsoftem, w której ta zobowiązała się do sprzedaży smartfonów wyłącznie z dwoma systemami: Asha OS i Windows Phone w zamian za duże wsparcie finansowe i techniczne.

0
Źródło: The Verge
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.