Do sprzedaży trafia właśnie rosyjski supertelefon!

Rosyjska firma Yota już od roku szumnie zapowiada wprowadzenie swojego pierwszego smartfona na rynek. Dziś wreszcie tego dokonała.

YotaPhone wyróżnia się przede wszystkim obecnością dwóch 4,3-calowych wyświetlaczy – jeden, z przodu, wykonany jest w technologii LCD i oferuje rozdzielczość 1280 x 720 pikseli, natomiast drugi to wyświetlacz E Ink (EPD) o rozdzielczości 360 x 640 pikseli i szesnastu stopniach szarości. Co ważne, gdy ten elektroniczny papier nie jest używany i wyświetla statyczny obraz, nie pobiera energii, co powinno wydłużyć czas pracy na baterii. Zastosowany w telefonie E Ink nie jest dotykowy, a pod nim umieszczono „dotykowy touchpad”.

Rosyjski smartfon wyposażony jest ponadto w dwurdzeniowy procesor Krait z taktowaniem 1,7 GHz, 2 GB pamięci RAM, 32 GB wbudowanej pamięci flash, 13-megapikselowy aparat cyfrowy z funkcją kręcenia filmów 1080p, 1-megapikselową kamerę z przodu, a także łączność LTE oraz baterię o pojemności 1800 mAh. Nad wszystkim czuwa system Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean.

YotaPhone trafi najpierw na rynek rosyjski, niemiecki, francuski, austriacki i hiszpański. Niestety, firma nie ma na razie planów wprowadzenia urządzenia na rynek polski.

Cena to 499 euro.

0
Źródło: Yota
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.