Będzie Lightroom na tablety! Będzie w chmurze i drogi

Adobe przez przypadek (albo i nie) ujawniło nową wersję Lightrooma, czyli jednego z najlepszych na świecie programów do obróbki i wywoływania plików RAW. Tym razem dla urządzeń mobilnych!

Informacje i pogłoski na temat mobilnej wersji Lightrooma pojawiają się już niemal od roku, ale do tej pory można było sądzić, że są to dopiero wstępne projekty lub testy oprogramowania we wczesnej wersji deweloperskiej. Tym razem wygląda na to, że Adobe ma już przygotowaną finalną wersję programu Adobe Lightroom for mobile i zamierza niebawem wypuścić go na rynek.

Zrzut ekranowy złapany przez portal 9to5mac.com
Zrzut ekranowy złapany przez portal 9to5mac.com

Na stronie producenta pojawiło się bowiem (i zaraz zniknęło) ogłoszenie dotyczące sprzedaży nowej wersji Lightrooma. Nie można wyciągnąć z niego zbyt wielu informacji, ale dwie najważniejsze jak najbardziej. Za wersję mobilną trzeba będzie zapłacić niemal 100 dolarów, ale jeszcze ważniejsze jest to, że Adobe kontynuuje politykę „wypożyczania” aplikacji w ramach abonamentu. Kwota, jaką zapłacimy, umożliwi nam korzystanie z Lightrooma jedynie przez rok.

99 dolarów rocznie za możliwość korzystania z aplikacji, która nie stanie się naszą własnością… Hmmm, to dużo, nie tylko jak na polskiego użytkownika. Czy Adobe naprawdę sądzi, że możliwość edytowania zdjęć na tablecie, nawet w dobrym programie graficznym (jakim pewnie będzie Lightroom for mobile) jest rzeczywiście aż tyle warta?

Źródło: 9to5mac.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.