Cimagine – rozszerzona rzeczywistość bez markerów

W sierpniu ubiegłego roku IKEA umożliwiła swoim klientom pobranie bezpłatnej aplikacji, która miała być pomocna przy zakupach nowych mebli. Kanapy czy stoły wyświetlane w czasie rzeczywistym na ekranach naszych tabletów w teorii sprawdzały się nieźle - w praktyce nieco gorzej. Wszystko przez konieczność posiadania katalogu z markerami...

Wkrótce jednak markery mogą okazać się zbędne. Nie będziemy musieli dbać o odpowiednie oświetlenie czy gimnastykować się z tabletem w celu poprawnej wizualizacji obrazu. Izraelski producent Cimagine Media stworzył oprogramowanie, które wykorzystując zwykły aparat w smartfonie czy tablecie i sensorów, w które zaopatrzone są nasze mobilne urządzenia sporządzi skan pokoju bez konieczności używania markerów!

Technologia ta została już przez firmę opatentowana i ponoć działa rewelacyjnie. Wirtualne meble dopasowują się w czasie rzeczywistym do fizycznych podłóg czy ścian i zachowują odpowiednią skalę, gdy przemieścimy się z wyświetlaczem, co pozwoli nam obejrzeć wybrany zestaw mebli z różnych kątów. Na razie oprogramowanie dotyczy urządzeń z systemem iOS, ale przygotowywane są wersje na Androida. Producent zamierza sprzedać technologię nie tylko producentom sklepów meblowych – zastosowanie rzeczywistości rozszerzonej wszak jest znacznie większe. Betatesty Cimagine przeprowadzane są w Wielkiej Brytanii i Izraelu. Producent współpracuje już z dużą korporacją amerykańską NCR, która dostarcza zintegrowanych systemów informatycznych na szeroką skalę.

0
Źródło: Gizmag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.