Cztery nowe smartfony Lenovo!

CES 2014: aż cztery nowe telefony, w tym Lenovo Vibe Z – pierwszy z łącznością LTE.

Lenovo Vibe Z

to – jak określa producent – niezwykłe połączenie elegancji, łączności LTE i najnowocześniejszych technologii. Jako pierwszy smartfon tej firmy z łącznością LTE Vibe Z zapewnia użytkownikom swobodę korzystania z mobilnego Internetu. Umożliwia perszybkie wysyłanie danych (na poziomie 50 Mb/s) oraz pobieranie z prędkością 150 Mb/s. Smartfon działa w sieciach GSM/UMTS w pasmach do 2100 MHz, a ponadto umożliwia łączność w sieciach Wi-Fi 802.11ac oraz za pośrednictwem technologii Bluetooth 4.0.

Nowy Vibe Z ma eleganckie wzornictwo, wydajne podzespoły i specjalnie dostosowane oprogramowanie. Dzięki temu użytkownicy mają do dyspozycji największe zalety smartfona, który przesyła dane z szybkością LTE — powiedział Liu Jun, starszy wiceprezes Lenovo Business Group firmy Lenovo.

Wysmukły smartfon mieści się w płaskiej obudowie (w kolorach srebrnej lub tytanowej) o grubości 7,9 mm i waży zaledwie 147 g. Laserowo żłobiona tylna ścianka przypomina w dotyku materiał, dzięki czemu Vibe Z trzyma się wygodnie w dłoni. Kolejną zaletą jest panoramiczny wyświetlacz dotykowy IPS o szerokim kącie widzenia i przekątnej 5,5 cala oraz rozdzielczości Full HD (gęstość pikseli: 400 na cal). Czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 2,2 GHz umożliwia płynne odtwarzanie filmów, robienie zdjęć i ich edycję, wielozadaniową pracę różnych aplikacji, a także korzystanie z gier oraz rozmów wideo. Smartfon z systemem Android 4.3 ma 2 GB pamięci operacyjnej oraz do 16 GB pamięci masowej. Tylny aparat o rozdzielczości 13 MP z obiektywem o dużym otworze przysłony (f/1,8) sprawdzi się przy słabym oświetleniu, a przedni aparat o rozdzielczości 5 MP jest wyposażony w obiektyw o szerokim kącie widzenia 84°.

Za pomocą aplikacji Lenovo Super Camera i Super Gallery można łatwo dodawać do zdjęć ciekawe efekty. Vibe Z zawiera także specjalne oprogramowanie Lenovo do sterowania przy użyciu ruchu

i gestów, dzięki któremu można łatwiej posługiwać się smartfonami z dużym wyświetlaczem.

Vibe Z

jest dostępny od lutego w cenie od

549 dolarów

(ok. 1600 zł).

Lenovo S930

zadowoli miłośników multimediów dzięki wyświetlaczowi o wysokiej rozdzielczości

i lepszej jakości dźwięku. Z kolei S650 to wydajne urządzenie o kieszonkowych rozmiarach. Podobnie jak Vibe Z, oba smartfony są srebrne i mają żłobioną laserowo tylną obudowę, która przypomina w dotyku materiał. Model S930 zapewnia jednak więcej miejsca na 6-calowym ekranie dotykowym HD 1280×720, a S650 ma kompaktowy, panoramiczny ekran IPS qHD 960×540 o przekątnej 4,7 cala i szerokim kącie widzenia. S930 emituje z dwóch głośników dźwięk udoskonalony przez technologię Dolby Digital Plus, a czujniki kierunkowe umożliwiają poruszanie postaciami na ekranie w 3D.

Oba smartfony – S930 i S650 – działają z czterordzeniowym procesorem MediaTek i systemem Android 4.2. Mają 8,7 mm grubości i są wyposażone w przydatne technologie — na przykład obsługę dwóch kart SIM w jednym urządzeniu. Smartfony te mają tylny aparat o rozdzielczości 8 MP z lampą błyskową, wydajny aparat przedni, aplikacje Lenovo Super Camera i Super Gallery, w których można dodawać efekty do zdjęć, a także pamięć masową o pojemności 8 GB. Oba smartfony oferują funkcje sterowania gestami oraz najnowsze dodatki Lenovo do uruchamiania aplikacji.

Modele S930 i S650 są już dostępne w cenach od

319 dolarów

(ok. 960 zł) i

229 dolarów

(ok. 690 zł).

Lenovo A859

dostępny w wersji białej i czarnej, ma 9,2 mm grubości i jest wyposażony w 5-calowy wyświetlacz IPS o wysokiej rozdzielczości (1280×720) i szerokim kącie widzenia 178°. Podobnie jak smartfony z serii S działa z dwiema kartami SIM, procesorem MediaTek 6582 i systemem Android 4.2. Ma tylny aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 MP, aparat przedni i pamięć masową o pojemności 8 GB.

A859 jest już dostępny w cenie od

219 dolarów

(ok. 660 zł).

Powiązane treści:

Najlepszy smartfon do 600