Fujifilm INSTAX SHARE SP-1: mini drukarka do zdjęć ze smartfonów

Chociaż drukowanie zdjęć nie jest już tak popularne jak kiedyś, to jednak czasami fajnie jest posiadać obraz na papierze. Nadal nosimy przecież zdjęcia kochanych osób w portfelu i stawiamy je w ramkach na biurku. Do grona kolekcji mini drukarek dołączył właśnie INSTAX SHARE od Fujifilm.

Drukarka działa podobnie jak polaroidy, czy prędzej jak aparat INSTAX. Zdjęcia nie są drukowane w tradycyjnym pojęciu tego słowa, lecz naświetlane. Stąd też do mobilnej drukarki INSTAX SHARE SP-1 będziemy musieli zakupić specjalny papier. W urządzeniu jednorazowo zmieści się 10 arkuszy. Drukarka jest niewiele większa od naszych smartfonów: 10 x 12 cm. Bez problemu zatem możemy ją przenosić w torebce czy plecaku. Na urządzeniu znajdziemy diody, które poinformują nas ile arkuszy pozostało do wykorzystania, oraz jaki jest aktualny poziom baterii. Te ostatnie powinny nam wystarczyć na około 100 wydruków.

To co wyróżnia tę drukarkę od konkurencji to aplikacja dedykowana smartfonom i tabletom z iOS i Androidem. Przy jej pomocy będziemy mogli bezprzewodowo wydrukować nie tylko zdjęcia zapisane w pamięci urządzenia ale także te z serwisów społecznościowych. Do wyboru są też specjalne szablony, które np. wyświetlą nam opis zdjęcia z Facebooka i liczbę „lajków”.Fujifilm pomyślał też o fanach kolekcjonowania. Jeden z szablonów umożliwia nam wydruk tylko określonej liczby kopii danego zdjęcia – każda z odpowiednią numeracją. Najciekawiej przedstawia się jednak szablon, który jest dostępny tylko dla zdjęć wykonywanych w czasie rzeczywistym. Na wydruku ukażą się wtedy takie informacje jak data, godzina, lokalizacja czy nawet warunki pogodowe. To z pewnością podkreśli wyjątkowość danej chwili.

Drukarka będzie dostępna w sprzedaży od kwietnia tego roku w sugerowanej cenie około 599 zł.

0
Źródło: Fujifilm.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.