Galaxy Note 3 Neo: 5,5″ ekran Super AMOLED 720p i cztery rdzenie

Samsung dodaje do swojej oferty nową wersję phabletu Galaxy Note 3, oznaczoną jako "Neo", ale wcześniej znaną jako "Lite".

I bardziej to „Lite” pasuje do nowego modelu, bowiem jest to właśnie nieco słabsza, a zarazem miejmy nadzieję tańsza wersja high-endowego Galaxy Note 3. Urządzenie wyposażono w 5,5-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, czterordzeniowy procesor z taktowaniem 1,6 GHz, 2 GB pamięci RAM, 8-megapikselowy aparat cyfrowy z lampą LED, 2-megapikselową kamerę z przodu (obie nagrywają w Full HD), 16 GB wbudowanej pamięci flash i gniazdo kart pamięci microSD, baterię o pojemności 3100 mAh, a także szereg łączności: WiFi, NFC, Bluetooth 4.0, IR LED oraz nawigację GPS/GLONASS. Phablet mierzy 8,6 mm grubości, zaś waży 162,5 grama.

Dostępny będzie także model z łącznością LTE, wyposażony w dość ciekawą jednostkę centralną: dwurdzeniowy procesor Cortex-A15 z taktowaniem 1,7 GHz i dodatkowy układ czterordzeniowy (Cortex-A7) z zegarem 1,3 GHz. Oba smartfony opierają się na Androidzie 4.3 Jelly Bean.

Note 3 Neo, obok ulepszonych wersji Easy Clip (wycinanie obrazu rysikiem), Multi Window (łatwe dzielenie się na kilku ekranach) i S Note, posiada funkcje typowe dla Note 3 (np. Air Command) a do tego oferuje kompatybilność z Galaxy Gear.

Phablet będzie dostępny na całym świecie w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, białej i zielonej już w lutym tego roku. Cena oficjalnie nie jest znana, ale powinna być sporo niższa od modelu Galaxy Note 3, a ten kosztuje aktualnie około 2500 zł.

0
Źródło: Samsung
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.