Intel na CES 2014: urządzenia do noszenia na ciele, komputer wielkości karty SD…

Intel również prezentuje swoje nowości na targach CES 2014, wśród których znaleźć możemy między innymi inteligentne słuchawki z czujnikiem biometrycznym.

Intel nie skupił się wyłącznie na urządzeniach wspierających jednocześnie systemy Windows i Android, ale zaprezentował wiele innych, innowacyjnych urządzeń.

Intel Inside w urządzeniach do noszenia na ciele

Brian Krzanich opowiedział o planach dotyczących produktów oraz inicjatyw, których celem ma być przyspieszenie rozwoju i innowacji na polu urządzeń do noszenia na ciele. Intel tworzy już prototypowe urządzenia i platformy.

CEO Intela zaprezentował takie właśnie prototypy: inteligentne słuchawki z czujnikiem biometrycznym do zastosowania w sporcie, inteligentny zestaw słuchawkowy, który może integrować się z innymi urządzeniami i aplikacjami oraz inteligentna bezprzewodowa ładowarka.

Krzanich ogłosił również początek strategicznej współpracy z centrum designu Opening Ceremony, luksusowymi domami towarowymi Barneys oraz Council of Fashion Deisgners of America. Intel zapowiedział również wprowadzenie nowych, tanich platform, umożliwiających tworzenie urządzeń do noszenia na ciele. Umożliwi to tworzenie innowacyjnych i niedrogich urządzeń wearable z opcją łączności bezprzewodowej, dla użytkowników indywidualnych i małych firm.

Podkreślając ten punkt swojego wystąpienia, Krzanich zaprezentował Intel Edison – nowy komputer oparty na procesorze Intel Quark, zamknięty w obudowie o formacie karty SD, z możliwością łączności bezprzewodowej i obsługą wielu systemów operacyjnych. Edison ma przyspieszyć rozwój innowacyjnych rozwiązań i ułatwić pracę wynalazcom, projektantom i przedsiębiorcom. Edison ma być dostępny latem tego roku.

Zwiększone bezpieczeństwo danych i urządzeń

Krzanich zaprezentował markę Intel Security, pod którą zgromadzone zostaną wszystkie usługi i produkty Intela związane z ochroną i bezpieczeństwem. Zdradził również, że wszystkie produkty McAfee zostaną z czasem przemianowane na Intel Security.

Krzanich ogłosił, że Intel ma zamiar nieodpłatnie udostępnić cześć oprogramowania McAfee przeznaczonego dla urządzeń mobilnych. Te rozwiązania służą dziś bezpieczeństwu takich urządzeń jak iPhone, iPad i wiele urządzeń z systemem operacyjnym Android. Więcej szczegółów zostanie ogłoszonych jeszcze w tym miesiącu.

W związku z rosnącą popularnością ­trendu bring-your-own-device, wiele firm zabrania wykorzystywania do pracy urządzeń opartych na Androidzie, gdyż nie spełniają one wymogów bezpieczeństwa. Intel Security zaprezentuje w tym roku technologię Intel Device Protection dla urządzeń z procesorami Intela i systemem Android, dzięki której sprzęt ten ma spełnić nawet najbardziej rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa, zarówno w użytku domowym, jak i biurowym.

Bezkonfliktowe mikroprocesory Intela

Demokratyczna Republika Konga od wielu nękana jest konfliktami. Według sprawozdania Rady Bezpieczeństwa ONZ, jednym ze źródeł finansowania narzędzi przemocy jest handel minerałami wydobywanymi w tym kraju. Te tak zwane konfliktowe minerały, są używane w tworzeniu wielu produktów, w tym elektroniki.

Intel wdrożył specjalne procedury wewnątrz swojego kanału dostawczego, by mieć pewność, że źródła – huty wytwarzające surowce do produkcji mikroprocesorów – nie finansują konfliktu w Demokratycznej Republice Konga. Krzanich wezwał wszystkich producentów sprzętu elektronicznego, by wspomogli wysiłki Intela.

0
Źródło: Intel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.