Kamery wbudowane w kaski graczy

Już w tym roku zacznie obowiązywać porozumienie zawarte pomiędzy Arena Football League (liga futbolu amerykańskiego na sali) a firmą Sport Video Innovations. Dzięki niemu gracze wyposażeni zostaną w specjalne kaski przekazujące obraz wideo widziany "oczami zawodnika".

Nowe kaski noszą nazwę Schutt Vision i mają kamerkę zamontowaną na górnej krawędzi ochronnego odrutowania chroniącego twarz zawodnika – niemal dokładnie nad jego oczami. Nie znamy niestety zbyt dokładnych szczegółów technicznych, wiadomo tylko, że obraz rejestrowany jest w rozdzielczości HD, z częstotliwością 30 kl./s. Kaski spełniają też oczywiście wszystkie wymagania techniczne i mają odpowiednie certyfikaty uprawniające ich stosowanie podczas rozgrywek.

Jakość nagrania – co można zobaczyć na filmie poniżej – pozostawia wiele do życzenia. W tym momencie nagrywanie filmów przedstawiane jest zatem raczej jako dodatkowa pomoc dla trenerów, bez forsowania idei wykorzystywania rejestrowanego obrazu w bezpośredniej relacji sportowej.

Ale… od czegoś trzeba przecież zacząć. Jeśli kolejny model kasku z kamerą zostałby wyposażony w wydajną stabilizację obrazu i lepszą rozdzielczość (najlepiej 4K), a do tego jeszcze łączność Wi-Fi, to kto wie? Być może za parę lat będziemy mogli oglądać rozgrywki futbolu (niekoniecznie amerykańskiego), przełączając się wedle własnego widzimisię pomiędzy poszczególnymi zawodnikami i patrząc na pole gry ich oczami. Technicznie jest to możliwe już dzisiaj.

0
Źródło: arenafootball.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.