Lenovo szturmuje CES swoimi notebookami

Największy producent komputerów osobistych na świecie nie zamierza spoczywać na laurach. Zaprezentował on na targach CES 2014 dużą ilość nowych laptopów, a także odświeżył niektóre starsze modele.

Najprawdopodobniej najciekawszą nowością od Lenovo, zaprezentowaną na targach CES 2014, są notebooki i tablety Miix 2 w 10,1- i 11,6-cakowych wersjach. Urządznia te posiadają odczepiane klawiatury, co pozwala im upodobnić się do tabletu lub notebooka, w zależności od potrzeb. Miix 2 10 to tablet z procesorem Atom i 128-gigabajtowym dyskiem. Miix 2 11 to komputer z procesorem Core i5 i 256-gigabajtowym dyskiem. Oba urządzenia posiadać będą wyświetlacze Full HD, 8 GB pamięci RAM i mają pracować do ośmiu godzin na baterii. Pojawią się w sprzedaży na wiosnę w cenie 499 dolarów za Miix 2 10 i 699 dolarów za Miix 2 11.

Lenovo zaprezentował też nowe wersje komputerów Yoga 2, wyposażonych w obracane ekrany. 11-calowa edycja laptopa będzie wyposażona w procesor Intel Pentium Bay Trail, zaś 13-calowa w procesor Core i5. Mniejsza wersja pojawi się w sprzedaży pod koniec bieżącego miesiąca w cenie 549 dolarów, zaś 13-calowa w lutym w cenie 999 dolarów.

Nie zabrakło też propozycji dla profesjonalistów. Przykładem niech będzie odświeżony ThinkPad X1 Carbon w obudowie z włókna węglowego, dzięki czemu ów 14-calowy laptop waży zaledwie 1,27 kilograma. Nowa wersja posiada klawiaturę Adaptive Keyboard, która „dynamicznie się dopasowuje do użytkownika dzięki dołączonemu oprogramowaniu, wyróżniając najistotniejsze przyciski”. Komputer można też obsługiwać za pomocą głosu i gestów. W sprzedaży pojawi się on pod koniec bieżącego miesiąca w cenie 1299 dolarów.

Wszystkie powyższe urządzenia pracują pod kontrolą systemu Windows 8.1.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.