Lumia to za mało, Microsoft zapłaci Samsungowi, Sony i innym

Wygląda na to, że Microsoft bardzo poważnie myśli o przyszłości systemu Windows Phone na rynku smartfonów i dział urządzeń firmy Nokia mu nie wystarczy.

Jeszcze zanim firma z Redmond zdecydowała się na zakup działu urządzeń i usług Nokii, fiński producent produkował smartfony z Windows Phone na wyłączność na mocy umowy, opiewającej na kwotę miliarda dolarów. Microsoft zapłacił wtedy i będzie płacić dalej, tyle że teraz kolejnym producentom.

Jak twierdzi znany, zwykle dobrze poinformowany bloger, Eldar Murtazin, podobne oferty twórca Windows zaproponował Samsungowi i Sony. Co ciekawe, koreański producent miał dostać aż 1,2 miliarda dolarów, czyli jeszcze więcej, niż swojego czasu Nokia, chociaż wcale ze smartfonów z Androidem rezygnować nie musi.

Swoją kasę dostaną także inni producenci. Sony ma otrzymać wynagrodzenie 500 milionów dolarów z tytułu wprowadzenia smartfonów z Windows Phone na rynek, a chiński producent Huawei dostanie 600 milionów dolarów. Pozostali producenci, niewymienieni z nazwy, dostaną łącznie 300 milionów do podziału.

Jak na razie żadna z firm oficjalnie nie potwierdziła tych informacji, choć wiadomo, że Samsung pracuje nad nowym smartfonem z Windows Phone.

0
Źródło: GSM Arena
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.