Microsoft odpowiada na krytykę Xboxa One

Xbox One jest dostępny w sprzedaży od niecałych dwóch miesięcy, a jego twórcy już zapowiadają, że "wkrótce" konsola ta stanie się jeszcze lepsza.

Larry „Major Nelson” Hryb, opiekun społeczności Xbox Live, w jednym z wywiadów odniósł się do, jego zdaniem, konstruktywnej krytyki dotyczącej konsoli Xbox One. Zapowiedział, że wkrótce pojawią się aktualizacje jej oprogramowania, usuwające „wykryte drobne niedoróbki”. Hryb zapowiedział dopracowanie funkcji Xbox Live Party Chat, oraz wprowadzenie lepszych mechanizmów zarządzania przestrzenią dyskową konsoli. –

Jeżeli przypomnimy sobie Xboxa 360 i jego premierę w 2005, był on zupełnie inną konsolą, niż jest obecnie. Dzięki aktualizacjom oprogramowania zyskała ona wiele nowych funkcji. Wtedy nie było party chatów, ani nawet obsługi zewnętrznych pamięci USB. Xbox One również będzie zyskiwał nowe funkcje — zapowiada. Dodał też, że obsługa konsoli za pomocą gestów i poleceń głosowych również będzie rozwijana.

Hryb broni też funkcji multimedialnych konsoli, uważając je za jej atut, a nie zbędny bagaż. –

Nie ma powodu, by nie dało się stworzyć urządzenia, które jest zarówno potężną konsolą do gier, jak i też służy do innych form rozrywki. Wolę słowo „oraz” od słowa „lub”. Powinniśmy mieć coś, co potrafi się sprawdzać w obu przypadkach — twierdzi.

0
Źródło: canada.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.