SeeThru – prawie jak Google Glass, ale z ochroną prywatności

Francuskie przedsiębiorstwo Laster Technologies rozpoczęło na Kickstarterze kampanię, której celem jest zebranie środków na dokończenie produkcji ich najnowszego urządzenia. SeeThru w porównaniu do innych okularów tego typu będą pozbawione kamery. Czy brak standardowego jak na obecne czasy rozwiązania wpłynie pozytywnie na odbiór produktu przez konsumentów?

Chociaż pod względem designu SeeThru nie wygląda tak elegancko jak Google Glass cechuje się całkiem dobrymi parametrami. Okulary są bardzo lekkie – ważą zaledwie 55 gramów. Czas pracy baterii na jednym ładowaniu wynosi aż od 6 do 8 godzin, czyli o trzy godziny więcej niż w Google Glass.

Jeśli chodzi o sensory ich wyposażenie jest standardowe. Znajdziemy tu żyroskop, akcelerometr, kompas oraz moduł Bluetooth, przez który połączymy się ze smartfonem. Oprócz tego okulary będziemy mogli wykorzystać jako zestaw słuchawkowy, a zatem będziemy mogli odebrać i prowadzić rozmowę telefoniczną bez udziału rąk. Wyświetlacz o rozdzielczości 800×600 pikseli zapewni nam 25-stopniowe pole widzenia (trzykrotnie więcej niż w Google Glass).

Już na starcie otrzymamy także pakiet przydatnych aplikacji. Oprócz nawigacji samochodowej okulary będziemy mogli wykorzystać podczas pieszych wędrówek, gdzie informacje o danym budynku czy pomniku pojawią się na wyświetlaczu tuż obok realnego obiektu. Żeglarze będą na bieżąco z aktualną pogodą i otrzymają informacje na temat siły wiatru, kierunku czy prędkości łodzi, a piloci z kolei będą cieszyli się ekranikiem HUD, jak na powyższym zdjęciu. Podobny ekran wyświetli się nam także w przypadku skakania ze spadochronem.

Oczywiście okulary posłużą też do odczytywania wiadomości z naszego telefonu, odtwarzania muzyki, czy do grania w gry wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość.

O ile brak kamerki dla jednych użytkowników może być wadą, a dla innych zaletą tak okrojone możliwości sterowania urządzeniem raczej powinniśmy zaliczyć do tej pierwszej grupy. SeeThru będziemy mogli zarządzać jedynie poprzez naszego smartfona. Szkoda, że nie pokuszono się chociaż o obsługę przy użyciu komend głosowych.

Z drugiej strony kuszącą sprawą jest cena gadżetu. Docelowo SeeThru mają kosztować 399$. Na Kickstarterze możemy je zamówić już za 349$. Jeśli twórcom uda się zebrać 300 tys.$ potrzebnych do sfinalizowania produkcji, okulary trafią do pierwszych klientów już w kwietniu tego roku.

0
Źródło: Kickstarter
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.