Duża niespodzianka! Nowym CEO Microsoftu zostanie…

Satya Nadella zostanie nowym dyrektorem generalnym firmy Microsoft, przekonuje agencja Bloomberga, powołując się na swoje źródła.

Satya Nadella, z pochodzenia Hindus, obejmie najprawdopodobniej stery w Microsofcie po Steve’ie Ballmerze, który oficjalnie odchodzi na emeryturę. Według agencji Bloomberg to właśnie on został wybrany spośród czterech kandydatów.

44-latek z Hyderabad w Indiach jest obecnie wiceprezesem Microsoftu, odpowiedzialnym za rozwiązania w chmurze, narzędzia programistyczne i platformy do przetwarzania danych. Wykształcenie zdobywał na Uniwersytetach w Mangalore (inżynier elektryk), w Wisconsin (magister informatyk) oraz w Chicago (magister administracji biznesowej). Karierę w Microsofcie rozpoczął bardzo wcześnie, bo w 1992 roku. Wcześniej był członkiem zespołu technologicznego w firmie Sun Microsystems.

Przygodę z Microsoftem rozpoczynał od stanowiska starszego wiceprezesa ds. badań i rozwoju usług internetowych. W międzyczasie objął także stanowisko wiceprezesa biznesowego działu. Następnie został szefem działu serwerów i narzędzi biznesowych, więc odpowiedzialny był za biznes o wartości 19 miliardów dolarów.

Ponadto Bloomberg informuje, że z roli przewodniczącego rady nadzorczej zostanie odwołany (lub, co bardziej prawdopodobne, sam zrezygnuje) Bill Gates.

0
Źródło: Bloomberg
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.