To pierwszy taki odtwarzacz Blu-ray: zupełnie bez kabli!

Sharp zaprezentował nowy, uniwersalny bezprzewodowy odtwarzacz audio-video. To pierwsze urządzenie tego typu zgodne ze standardem WiSA.

Na CES 2014 Sharp zaprezentował uniwersalny odtwarzacz audio-video SA wraz z Wireless Bridge VR-WR100U – pierwszy dostępny powszechnie system z łącznością bezprzewodową WiSA (Wireless Speaker and Audio). Jest to pierwszy zestaw audio, który transmituje bezprzewodowo wysokiej jakości nieskompresowany, 24-bitowy dźwięk (96kHz) oraz sygnał wideo o rozdzielczości Full HD (1080p).

Odtwarzacz wykorzystuje wewnętrzne przekaźniki do połączenia z maksymalnie ośmioma głośnikami systemu WiSA (dźwięk w konfiguracji do 7.1 kanałów). Odtwarzacz można również rozbudować o Sharp Wireless Bridge – VR-WR100U – zgodny z WiSA, który połączy odtwarzacz z osobnym wzmacniaczem lub głośnikiem. Odtwarzacz obsługuje płyty SACD i CD, dyski Blu-ray i DVD. Wyposażono go w trzy wejścia HDMI, 2 porty USB oraz łącze internetowe, pozwalające wykorzystać liczne urządzenia sieciowe i przenośne.

Sygnał wideo o rozdzielczości 1080p również przesyłany jest bezprzewodowo do telewizora za pomocą standardu WiHD – przekaźnik znajdziemy w zestawie. Jeśli więc chcemy absolutnie obyć się bez kabli, a nie mamy głośników zgodnych z WiSA, to musimy się przygotować na dwa dodatkowe urządzenia. Jakość dźwięku i wideo powinna nam to jednak zrekompensować.

Haczyk natomiast leży gdzie indziej. Sugerowana cena odtwarzacza Sharp SD-WH1000U wyniesie 4000 dolarów (ponad 12200 złotych). Moduł VR-WR100U to dodatkowy koszt 700 dolarów.

0
Źródło: Sharp
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.