„Apple powinno wydać iPhone’a z Androidem”

W przeprowadzonym przez Wired wywiadzie, współzałożyciel Apple'a wydaje się być w dobrej formie do... fantazjowania.

Pośród wielu poruszanych tematów, od preferowanego koloru iPhone’a, po filmowe science-fiction, Steve Wozniak jak zwykle powiedział coś, co cytują wszystkie media na całym świecie. Apple powinno wydać telefon z Androidem – to główne przesłanie słynnego „Woza”.

– Nie ma niczego, co stałoby na przeszkodzie, by Apple weszło na rynek Androida, obok swojego macierzystego rynku – twierdzi Wozniak, który oficjalnie z firmą z Cupertino nie ma od dawna nic wspólnego. – Moglibyśmy bardzo dobrze konkurować. Ludzie woleliby nasz styl i jakość naszych produktów, w porównaniu z ofertą prezentowaną na rynku Androida. Moglibyśmy działać na obu frontach jednocześnie.

Smartfon Apple’a z Androidem? Z pewnością najpierw piekło musiałby zamarznąć, choć technicznie wcale nie byłoby to niemożliwe. W końcu system Google’a jest open-source’owy na licencji Apache Software License 2.0 i każdy producent może go wykorzystać. Apple mogłoby nawet odmienić system w taki sposób, aby bardziej przypominał iOS-a, choć z drugiej strony musiałoby się postarać także o dodatkowe licencje na aplikacje Google’a, takie jak MApy czy integrację z Gmailem.

Woz nie daje jednak za wygraną i twierdzi, że najlepsze produkty są budowane w sekrecie.

0
Źródło: WIRED
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.