Bill Gates składa wniosek o upadłość swojej firmy

Wydawać by się mogło, że wszystko, czego dotknie się jeden z najbogatszych ludzi świata, zamienia się w złoto. Otóż to nie do końca prawda.

Co prawda główne źródło zarobku Billa Gatesa, założony przez niego Microsoft, wciąż zarabia grube miliardy i prosperuje nieźle, ale nie wszystkie projekty 58-latka z Seattle kończą się takim sukcesem. Chociaż Gates ostatnio powrócił do bardziej czynnego uczestniczenia w firmie z Redmond i wciąż najbardziej zaangażowany jest w swoją działalność charytatywną, to zajmuje się także innymi rzeczami, w tym biznesowymi. Niestety, z nieco gorszym powodzeniem.

Spółka Optim EnergyLLC, należąca do funduszu inwestycyjnego Billa Gatesa, właśnie złożyła wniosek o upadłość z powodu niewypłacalności. Firma działająca na rynku energetycznym (w jej posiadaniu były m.in. trzy elektrownie) ostatecznie zadłużyła się na około 700 milionów dolarów, podczas gdy wielkość wszystkich jej aktywów nie przekracza 500 milionów dolarów.

Gates podejmie próbę uratowania spółki. Jego fundusz Cascade Investments LLC zaproponował pożyczkę w wysokości 115 milionów dolarów, która ma być przeznaczona na restrukturyzację firmy.

0
Źródło: Reuters
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.