Cuff: biżuteria, która pomoże Ci wyjść cało z opresji

Moda na inteligentne urządzenia noszone na rękach trwa w najlepsze, jednak przydatność większości z nich kończy się na otrzymywanych powiadomieniach i wspomaganiu aktywności sportowych. Cuff to seria biżuterii stworzonej dla Twojego bezpieczeństwa.

CuffLink to mały, bezprzewodowy moduł, który łączy się przy pomocy Bluetooth’a ze smartfonem. Urządzenie wpina się do dedykowanej przez producenta biżuterii. Dla kobiet przygotowano różnego rodzaju bransoletki i wisiorki, natomiast panowie mogą skusić się na eleganckie breloki do kluczy. Po pobraniu bezpłatnej aplikacji na smartfony (twórcy na razie przygotowali tylko wersję na iOS tłumacząc, że Android otrzyma także oprogramowanie, gdy Bluetooth 4.0 będzie działał wystarczająco stabilnie) będziemy mogli wybrać spośród naszej rodziny czy znajomych te osoby, z którymi zechcemy się podzielić informacjami o niebezpieczeństwie.

W przypadku potencjalnego zagrożenia np. zauważenia podejrzanej osoby skradającej się za nami w parku, czy nagłemu atakowi serca wystarczy nacisnąć moduł przymocowany do biżuterii, by system automatycznie powiadomił bliskich o tym, że potrzebujemy pomocy. Odbiorca wiadomości sprawdzi także od razu naszą lokalizację na mapie. Działanie ilustruje powyższe wideo.

Zaletą urządzenia jest fakt, że w ten sposób możemy szybko i dyskretnie powiadomić bliskich, że coś nam grozi. Pytanie tylko, czy znajdziemy się wtedy w zasięgu, który umożliwi przesłanie powiadomienia (co z metrem, tunelami, czy podziemnymi, nocnymi klubami?) i czy nasi bliscy odpowiednio szybko zareagują… Biżuterię można zamówić na oficjalnej stronie producenta. Ceny zaczynają się od 50$ za bransoletkę.

Zdjęcie mężczyzny trzymającego nóż pochodzi z serwisu Shutterstock

Źródło: Gizmag
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.