iPhone 4 ponownie trafi do masowej produkcji

Tylko spokojnie. Najnowsze modele telefonów Apple'a, czyli iPhone 5 oraz iPhone 5s nadal będą produkowane i wszystko jest z nimi ok. Problem polega na tym, że oba telefony nie są aż tak bardzo popularne wśród klientów krajów rozwijających się: Inii, Brazylii i Indonezji.

Apple odnotowało dość spory spadek sprzedaży swoich telefonów w Indiach. Kiedyś, gigant z Cupertino może nie przejąłby się tym faktem, jednak teraz nawet Apple nie może pozwolić sobie na ignorowanie tak ogromnych rynków. Dlatego też firma postanowiła dostosować się do wymagań swoich nowych, ważnych klientów.

Na indyjskim rynku smartfonów niekwestionowanym liderem jest obecnie system Android. Producenci urządzeń z tym systemem operacyjnym nie tylko nie mają problemów z dostawami sprzętu do Indii, ale również same urządzenia z Androidem oferowane są za znacznie niższą cenę niż najnowsze iPhone’y.

Remedium na obecny stan rzeczy Apple widzi we czymś, czego nigdy wcześniej nie robiono w Cupertino.

Apple chce wznowić produkcję iPhone’a 4. Jest o wiele tańszy w produkcji, niż obecna generacja nadgryzionego jabłka, a do tego model ten okazał się być bardzo popularny w Indiach (wtedy kiedy był produkowany). Pomimo, a może właśnie tego, że Apple jest najbogatszą firmą w Stanach Zjednoczonych, nie może pozwolić sobie na ignorowanie takiego rynku jak Indie. Jeśli przy obecnym, kilkuprocentowym udziale Apple’a w tamtejszym rynku zyski z rocznej sprzedaży przekraczają miliard dolarów, wcale nie dziwi nas fakt, że firma zrobi wszystko, aby przypodobać się tamtejszym klientom.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.