Kingston wprowadza kartę pamięci zdolną do zapisywania w 4K

Co oznacza, że gwarantuje wydajność co najmniej na poziomie 30 MB/s.

Kilka dni temu informowaliśmy o bardzo szybkiej karcie pamięci SDHC/SDXC zaprezentowanej przez SanDiska, tym razem przyszła kolej na Kingstona. Nowy nośnik ma nazwę Kingston SDHC/SDXC UHS-1 U3 i… z całej tej długiej nazwy i z całej masy oznaczeń, jakie możecie zobaczyć na zdjęciu poniżej, właśnie to ostatnie jest najważniejsze. Oznacza ono, że karta zgodna jest ze standardem Ultra High-Speed Bus w klasie prędkości 3, czyli gwarantuje prędkość zapisu i odczytu na poziomie 30 MB/s, co pozwala na płynne zapisywanie i odtwarzanie materiału wideo w rozdzielczości 4K i bezproblemowe zapisywanie zdjęć seryjnych w formacie RAW.

Oczywiście to spojrzenie minimalistyczne, gwarantowane. Bo można też na tę kartę spojrzeć od drugiej strony – maksymalnych osiągów, które może ona zaoferować. W przypadku zapisu transfer maksymalny sięgać może 80 MB/s, zaś przy odczycie – 90 MB/s. Oczywiście producent zaleca, aby korzystać z odpowiednio wydajnych czytników z łączem USB 3.0.

Karta sprzedawana będzie w trzech wersjach różniących się pojemnością: 16 GB, 32 GB i 64 GB. Ta ostatnia ma pozwolić na zapis nawet godziny materiału 4K lub ok. 8000 zdjęć. Ceny kart nie zostały na razie podane.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News