Nadchodzi 1000x szybszy Internet mobilny!

Chociaż o Internecie LTE ciągle słyszymy w reklamach, to nie zyskał on jeszcze planowanej popularności w naszym kraju. Tymczasem już nadciąga jego następca.

Huawei poinformowało o rozpoczęciu działań, zmierzających do opracowania piątej generacji rozwiązań łączności bezprzewodowej (5G) dla użytkowników w Europie. Na konferencji 5G Europe w Monachium omówione zostały optymalne strategie wspólnych działań, które mają umożliwić szybsze osiągnięcie tego celu.

Chiński producent planuje przeprowadzenie znacznych inwestycji badawczych w Europie, zarówno w ramach programu Horyzont 2020, jak i poza nim, zwłaszcza w ośrodku badawczym Huawei European Research Centre. Należące do europejskiego konsorcjum badawczego METIS, centrum ERC bada kluczowe elementy technologii bezprzewodowego interfejsu dla sieci 5G.

Huawei przewiduje, że pierwsze sieci 5G trafią do komercyjnego użycia w 2020 roku, oferując tysiąckrotnie większą przepustowość niż obecne sieci mobilne i pozwalając osiągnąć maksymalną wartość transferu powyżej 10Gbps. Wszechobecny dostęp do sieci zrewolucjonizuje cały pion branży, umożliwiając powstanie nowych, innowacyjnych sektorów gospodarki. Mobilne sieci 5G mają pozwolić np. na wdrożenie platform wirtualnego środowiska chmury i zrealizowanie prognoz wzrostu łącznej liczby połączeń w ramach Internetu Rzeczy (IoT – Internet of Things).

Zdjęcie mężczyzny z laptopem pochodzi z serwisu Shutterstock

0
Źródło: Huawei
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.