Najcieńszy, najlżejszy, wodoodporny, 10-calowy

6,4 mm grubości i 10-calowy ekran, a wszystko to przy wadze 426 gramów! Ewentualnie 439 gramów, jeśli wybierzemy wersję z dołożoną łącznością 3G/LTE.

Oprócz swojego nowego topowego smartfona Z2 Sony pokazało w Barcelonie jeszcze jedno ważne urządzenie z tej samej serii –Xperia Z2 Tablet. Tak samo ja w przypadku modelu, który zastępuje, urządzenie imponuje połączeniem niewielkich wymiarów (zwłaszcza grubości: 6,4 mm) i wagi (426 gramów lub 439 gramów, w zależności od wersji) z solidną, wodoodporną obudową, na której zmieścił się 10-calowy wyświetlacz.

Ekran IPS LED TRILUMINOS o przekątnej 10,1 cala ma rozdzielczość Full HD i wzbogacono go o technologię Live Color LED (żywsze i jaśniejsze kolory, ale bez przebarwień).

Xperia Z2 Tablet jest ucieleśnieniem innowacji w segmencie tabletów i doskonałą wizytówką naszej linii produktów premium. Bazując na naszym nowoczesnym dizajnie stworzyliśmy najsmuklejszy i ultralekki tablet naszpikowany najnowszymi technologiami Sony. W ten sposób powstało urządzenie, z którego będziemy korzystać o wiele chętniej i dużo wydajniej niż z innych — powiedział Kunimasa Suzuki, prezes Sony Mobile Communications. –

Dzięki nowym, dedykowanym do tego modelu akcesoriom, praca i rozrywka, zarówno w domu jak i w podróży, przyniesie użytkownikom jeszcze więcej satysfakcji.

W środku tabletu znalazł się m.in. czterordzeniowy procesor Qualcomm – Snapdragon 801 (taktowanie 2,3 GHz), 3 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci flash, którą można rozszerzyć z pomocą kart Micro SD. Tak samo jak w przypadku telefonu, mocniejszy akcent położony został również na odtwarzanie dźwięku, o co troszczy się system S-Force Surround Sound. Akumulator o pojemności 6000 mAh zapewnia 10 godzin użytkowania, z ciekawą funkcją Qualcomm Quick Charge 2.0, pozwalającą skrócić czas ładowania nawet o 75 procent. Główny aparat ma rozdzielczość 8 mln pikseli i matrycę wykonaną w technologii Exmor RS.

Tak jak w przypadku poprzednika, tablet Sony Xperia Z2 jest kurzo- i wodoodporny. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida w wersji 4.4.2 KitKat.

W sprzedaży tablet ma pojawić się w marcu, w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej oraz białej. Cena urządzenia Sony Xperia Z2 Tablet nie została na razie podana.

0
Źródło: Sony
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.