Najszybsza na świecie karta pamięci SD

SanDisk Extreme PRO UHS-II może okazać się niezbędna wszędzie tam, gdzie nagrywa się materiał wideo w 4K.

Tego typu karty w przypadku fotografów będą tylko wygodnym dodatkiem, przyśpieszającym zapis zdjęć w aparacie (zwłaszcza w trybie seryjnym) i skracającym czas ich późniejszego transferu na dysk komputera. Za to w przypadku osób zajmujących się filmowaniem. karty SanDisk Extreme PRO obsługujące standard UHS-II to zakup po prostu niezbędny, o ile… planują nagrywanie materiału w rozdzielczości 4K (4096×2160 pikseli). To właśnie dla nich przeznaczona jest certyfikat UHS Speed Class 3 (U3), zapewniający o odpowiedniej wydajności zapisu z wydajnością co najmniej 30 MB/s.

A jak wyglądają nie minimalne, ale maksymalne możliwe osiągi? Nowy nośnik umożliwia zapis wykonywanych zdjęć seryjnych z prędkością do 250 MB/s i odczyt do 280 MB/s. Do tego, jak przystało na serię Extreme, karta SanDiska odporna jest na ekstremalne temperatury i objęta wieczystą gwarancją producenta.

Wraz z kartą debiutuje też specjalny czytnik SD UHS-II SanDisk Extreme PRO, oczywiście w wersji USB 3.0. Kosztować będzie 50 dolarów. Sama karta SanDisk Extreme PRO UHS-II sprzedawana będzie w wersjach SDHC i SDXC (pojemności od 16 GB do 64 GB), w cenie od 120 do 300 dolarów za sztukę. Sprzedaż rozpocznie się w kwietniu 2014 r.