Nielegalne oprogramowanie w białostockiej drukarni. Będą antypirackie naloty!

Białostoccy policjanci ujawnili drukarnię, która korzystała z nielegalnego oprogramowania o wartości około 50 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej

i Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wkroczyli do jednej z drukarń na terenie powiatu. Policjanci wspólnie z biegłym z zakresu informatyki sprawdzili dziesięć znajdujących się tam komputerów i na czterech z nich, a także na znajdującym się w firmie dysku zewnętrznym, wykryte zostało nielegalne oprogramowanie.

Policjanci zajmujący się sprawą wyjaśnią w jaki sposób oprogramowanie trafiło do drukarni i od jak dawna było wykorzystywane. Wstępnie straty producentów oprogramowania z tego tytułu oszacowane zostały na około 50 tys. zł.

Właścicielom grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności, ponieważ używali nielegalnego oprogramowania w celach zarobkowych.

Według BSA, to nieodosobniony przypadek. Napływa wiele doniesień do organizacji właśnie w związku z nielegalnym oprogramowaniem w drukarniach, więc należy spodziewać się większej liczby nalotów antypirackich na tego typu działalności.

0
Źródło: KWP w Białymstoku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.