Nike wprowadzi samowiążące się buty

Już w 2011 roku model butów wzorowany na obuwiu z "Powrotu do przyszłości II" został wprowadzony na rynek przez firmę Nike, ale brakowało mu jednej istotnej właściwości...

Pod względem kształtu oraz wyposażenia w różnorodne świecidełka, sprzedane w 2011 roku buty (a było ich 1500 par) dość wiernie odpowiadały filmowemu pierwowzorowi. Nike przygotowało nawet specjalne reklamy, które bezpośrednio do filmu nawiązywały:

A jednak… pozostał pewien niedosyt. Sprzedawane w 2011 roku buty nie zapinały się automatycznie, tak jak to czyniło obuwie filmowe. Ale nawet w prezentowanej wyżej reklamie można się dopatrzeć aluzji, że w 2015 roku (czyli już za rok) takie buty pojawią się na świecie.

Teraz ta aluzja znalazła potwierdzenie z wiarygodnego źródła. Na pytanie, czy w 2015 roku doczekamy się automatycznie sznurowanych butów, projektant firmy Nike Tinker Hatfield, odpowiedział krótko – Tak. Jeśli zatem nie był to z jego strony żart (czy zwykłe kłamstewko), za rok wielbiciele „Powrotu do przyszłości” mogą naprawdę doczekać się swoich wymarzonych butów, z ich pełną futurystyczno-filmową funkcjonalnością.

I wtedy pozostanie już tylko wynaleźć przenoszący się w czasie samochód czy latającą deskorolkę. Ale to już drobiazgi…

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.