Nowa jakość graficzna w systemach wbudowanych

Bazująca na architekturze GCN, nowa karta graficzna AMD ma uzyskiwać dwukrotnie wyższą wydajność niż karty poprzedniej generacji i otrzymała 7-letnie wsparcie techniczne.

AMD zaprezentowała kartę graficzną AMD Embedded Radeon E8860 (o nazwie kodowej „Adelaar”), pierwszą w branży, zewnętrzną kartę graficzną, bazującą na architekturze GCN (Graphics Core Next), zaprojektowaną w szczególności dla zwiększenia możliwości graficznych i równoległego przetwarzania w rozwiązaniach wbudowanych. Z dwukrotnie wyższą wydajnością przy tym samym budżecie energetycznym niż karty graficzne poprzedniej generacji, model E8860 ma zapewniać możliwości graficzne 3D w rozdzielczości 4K w systemach wbudowanych służących do gier, obrazowania medycznego, zastosowań typu digital signage, a także komercyjnym i wojskowym lotnictwie oraz w innych wbudowanych rozwiązaniach.

W porównaniu do poprzedniej generacji, karty graficzne AMD Embedded Radeon E8860 uzyskują 33-procentowy wzrost wydajności w przetwarzaniu operacji zmiennoprzecinkowych, osiągając poziom 768 Gigaflopsów, który umożliwia szybką realizację najbardziej skomplikowanych obliczeń równoległych, takich jak mapowanie terenu i pogody, rozpoznawanie twarzy i gestów oraz analizy biometryczne i DNA.

Karta jest dostępna zarówno w postaci karty PCI Express (MXM), jak i wbudowanego modułu. Ponadto obsługuje kilka niezależnych monitorów, dzięki wsparciu technologii AMD Eyefinity

i jest zgodna z interfejsami DirectX 11, OpenGL 4.2 i OpenCL 1.2. Do tego posiada 2 GB pamięci GDDR5 na 128-bitowej szynie, 640 procesorów strumieniowych oraz obsługę złączy DisplayPort 1.2, HDMI 1.4 oraz technologii Wireless Display.

Nowa karta AMD ma pojawić się w pierwszych, rynkowych rozwiązaniach jeszcze w pierwszym kwartale 2014 roku.

0
Źródło: AMD
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.