Nowy Panasonic GH4 nagrywa wideo w 4K

Jednoobiektywowy, bezlusterkowy aparat cyfrowy (DSLM) DMC-GH4 z nową technologią AF jako pierwszy na świecie oferuje funkcję nagrywania wideo w jakości 4K.

Zastosowana w modelu DMC-GH4 nowo opracowana cyfrowa matryca Live MOS oferuje rozdzielczość 16,05 Megapiksela. Niweluje ona zniekształcenia typu „rolling shutter” nawet podczas stosowania elektronicznej migawki lub nagrywania ruchu. Nowy procesor obrazu Venus Engine ma działać znacznie wydajniej dzięki nowemu, czterordzeniowemu CPU, który umożliwia szybkie przetwarzanie sygnału wymagane w przypadku nagrań wideo o wysokiej jakości, takiej jak 4K. Aparat DMC-GH4 oferuje funkcję zdjęć seryjnych do 40 ujęć (w tym w formacie RAW) z szybkością od 12 kl./s (AFS) lub do około 100 (nie w formacie RAW) z szybkością 7 kl./s (AFC).

Wideo może być rejestrowane z jakością 4K (Cinema 4K: 4096 x 2160 z 24 kl./s i QFHD 4K: 3840 x 2160 do 30 kl./s) w formacie MOV/MP4. Aparat może również nagrywać wideo z jakością Full-HD przy 200 Mb/s (ALL-Intra) lub 100 Mb/s (IPB) bez ograniczeń czasowych. W zależności od potrzeb, użytkownicy mogą swobodnie dobierać format — MOV, MP4, AVCHD Progressive i AVCHD — oraz różne szybkości klatek.

Precyzyjnemu, kontrastowemu systemowi AF w modelu DMC-GH4 towarzyszy zintegrowana przez Panasonic technologia DFD (Depth from Defocus), która skraca czas ustawiania ostrości, umożliwiając uzyskanie ostrości w około 0,07 s. Oprócz szybkości, zwiększono także funkcjonalność, dodając autofokus z wykrywaniem twarzy lub oczu oraz 49-punktowy autofokus w trybie Custom Multi AF.

Dodatkowo model GH4 posiada odchylany wyświetlacz OLED, łączność WiFi i NFC, a całość zamknięto w aluminiowej obudowie.

Cena aparatu nie została podana, ale jego poprzednik (GH3) na starcie kosztował 1300 dolarów i możemy spodziewać się ceny na tym poziomie.

0
Źródło: Panasonic
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.