OneDrive: pierwsze screeny pojawiły się w Sieci!

Jeśli chodzi o wygląd, żadnej rewolucji nie ma – OneDrive wygląda jak SkyDrive ze zmienioną nazwą. Za to pod względem funkcjonalności rzeczywiście są zmiany.

Z pierwszych screenów możemy przede wszystkim wywnioskować, że OneDrive umożliwiać będzie współdzielenie folderów (a mówiąc bardziej dosłownie – współwłasność folderów). Każdy z współwłaścicieli będzie mógł dodawać, edytować i usuwać pliki, a także zapraszać innych użytkowników do korzystania z zawartości folderu. Każdy będzie mógł też dodać współwłasnościowy folder do własnego OneDrive’a i mieć do niego dostęp, kiedy tylko będzie chciał.

Warto zwrócić uwagę na folder LiveSide, z informacją o współwłasności (co-owned). Zrzut pochodzi ze strony liveside.net

Warto zwrócić uwagę na folder LiveSide, z informacją o współwłasności (co-owned). Zrzut pochodzi ze strony liveside.net

Skoro tak, to dostępna będzie jeszcze jedna możliwość – synchronizacja naszego własnego, umieszczonego w chmurze OneDrive’a z jego odpowiednikiem na dysku lokalnym komputera. To duża zmiana w stosunku do SkyDrive’a, który nie umożliwiał lokalnej synchronizacji tych folderów czy plików, które były współdzielone.

O kolejnych nowych właściwościach OneDrive’a dowiemy się pewnie niebawem…

0
Źródło: LiveSide.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.