Dziewięciu nowych partnerów Windows Phone

Częściowe przejęcie Nokii przez Microsoft najwyraźniej nie przeszkadza innym producentom smartfonów w chęci wprowadzenia własnych urządzeń z Windows Phone. Do grupy partnerów Microsoftu dołączają kolejne firmy.

Microsoft ogłosił, że szykuje się do mobilnej ekspansji na nowe rynki, a dziewięciu nowych partnerów ma mu w tym pomóc. Owi partnerzy to Foxconn, Gionee, Lava (Xolo), Lenovo, LG, Longcheer, JSR,, Karbonn i ZTE. Obecni partnerzy Microsoftu to HTC, Huwei, Nokia i Samsung.

Większość z nowych partnerów to jednak firmy, o których mało kto w Europie słyszał. Microsoft twierdzi jednak, że te firmy mają mocną pozycję na azjatyckich rynkach, szczególnie chińskim, który jak dotąd był rynkiem dość obojętnym na system Windows Phone.

Warto też zaznaczyć, że nowa wersja Windows Phone, oznaczona jako 8.1, ponownie zmniejsza wymagania sprzętowe wobec sprzętu. System będzie działał sprawnie również na procesorach Snapdragon 200 i 400, co pozwoli partnerom na tworzenie jeszcze tańszych smartfonów. Dodatkowo, znika wymóg posiadania przycisków sprzętowych, co dodatkowo pomoże obniżyć ceny, co jest szczególnie ważne na rynkach rozwijających się, a także pojawi się obsługa trybu dual SIM, co jest również wielce popularne na wschodzie.

0
Źródło: Microsoft
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.