Dziewięciu nowych partnerów Windows Phone

MWC 2014: Coraz więcej firm interesuje się mobilną platformą Microsoftu.

Microsoft ogłosił, że szykuje się do mobilnej ekspansji na nowe rynki, a dziewięciu nowych partnerów ma mu w tym pomóc. Owi partnerzy to Foxconn, Gionee, Lava (Xolo), Lenovo, LG, Longcheer, JSR,, Karbonn i ZTE. Obecni partnerzy Microsoftu to HTC, Huwei, Nokia i Samsung.

Większość z nowych partnerów to jednak firmy, o których mało kto w Europie słyszał. Microsoft twierdzi jednak, że te firmy mają mocną pozycję na azjatyckich rynkach, szczególnie chińskim, który jak dotąd był rynkiem dość obojętnym na system Windows Phone.

Warto też zaznaczyć, że nowa wersja Windows Phone, oznaczona jako 8.1, ponownie zmniejsza wymagania sprzętowe wobec sprzętu. System będzie działał sprawnie również na procesorach Snapdragon 200 i 400, co pozwoli partnerom na tworzenie jeszcze tańszych smartfonów. Dodatkowo, znika wymóg posiadania przycisków sprzętowych, co dodatkowo pomoże obniżyć ceny, co jest szczególnie ważne na rynkach rozwijających się, a także pojawi się obsługa trybu dual SIM, co jest również wielce popularne na wschodzie.