Oto, co pokazała Nvidia na targach Mobile World Congress

W tym tygodniu w Barcelonie królują nie tylko sangria i tapas, ale przede wszystkim urządzenia mobilne. A skoro o nich mowa, nie możemy zapomnieć o Nvidii.

Mobilna architektura Kepler

: przedstawiony w tym roku procesor Tegra K1 posiada 192 w pełni programowalnych rdzeni i znajduje zastosowanie nie tylko w tradycyjnych urządzeniach mobilnych, ale także w motoryzacji, do rozpoznawania obrazów i mowy, zaawansowanego obrazowania, edycji wideo i wielu innych zadań. Dzięki architekturze Kepler zastosowanej w tym układzie, tej samej która napędza wydajne karty graficzne w komputerach stacjonarnych, twórcy gier mogą teraz wykorzystywać technologie znane z gier PC w urządzeniach przenośnych.

64-bity w urządzeniach mobilnych

: stacje robocze oraz komputery stacjonarne wykorzystują procesory 64-bitowe od lat. Od teraz również urządzenia mobilne będą czerpać korzyści z większej wydajności dzięki procesorowi Denver – pierwszemu 64-bitowemu procesorowi ARM dla urządzeń mobilnych z systemem Android. Oczywiście musimy zaznaczyć, że wprowadzenie pierwszego 64-bitowego układu dla segmentu Androida ma miejsce pół roku po premierze 64-bitowego procesora w iPhone’ie 5S.

Modemy LTE

: Nvidia prezentuje nowe urządzenia z procesorami Tegra, które wykorzystują technologię LTE. Łączność LTE otrzymał między innymi Tegra NOTE 7 – tablet z systemem Android. Tymczasem francuski Wiko WAX to pierwszy w Europie smartfon z procesorem Tegra 4i, wykonany przez jednego z najszybciej rozwijających się lokalnych producentów telefonów. Procesor Tegra 4i, posiadający zintegrowany modem LTE, ma zapewniać nawet dwa razy wyższą wydajność od porównywalnych układów mobilnych.

Zaawansowane systemy samochodowe

: prezentowane są również zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS), wykorzystujące procesory Tegra K1 w systemach wykrywania pieszych, utrzymania pasa ruchu, rozpoznawania znaków drogowych, wykrywania obiektów w martwej strefie, monitorowania czujności kierowcy czy jazdy autonomicznej.

0
Źródło: Nvidia
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.