Panasonic pokazał superwytrzymałego smartfona

Już sama informacja prasowa wywołuje uśmiech na twarzy. Słowo "telefon" albo "smartfon" nie pada tam ani razu, bo oficjalnie jest to po prostu "urządzenie wyposażone w funkcje transmisji głosu i danych". Bardzo ciekawe urządzenie!

Już na początku niezwykłe jest to, że nowy Panasonic Toughpad dostępny będzie w dwóch wersjach o dokładnie tej samej specyfikacji technicznej, za to… pracujących pod innymi systemami operacyjnymi. Do wyboru będzie Android (niestety nie podano, jaka wersja) lub Windows Phone. Wersja z systemem Microsoftu nazywać się będzie FZ-E1 i wejdzie na rynek w połowie czerwca, natomiast smartfon (nie bójmy się użyć tego słowa…) z Androidem, czyli FZ-X1, pojawi się pod koniec sierpnia.

Druga ciekawa kwestia, to oczywiście niezwykła odporność tego telefonu. Gwarantowana wysokość upadku, przy którym nie odniesie jakiejkolwiek szkody, to aż 3 metry. Do tego jest także wodoodporny i brudoodporny (certyfikaty IP68 i IP65). Ale coś za coś – 31 mm grubości i 430 gramów wagi kojarzą się raczej z cegłówką, niż zwykłym telefonem…

Parametry techniczne nowego smartfona to 4-rdzeniowy procesor firmy Qualcomm (to wszystko, co o nim wiadomo), 5-calowy ekran LCD (1280×720 pikseli) i wbudowany moduł łączności LTE. No i akumulator o wgniatającej w krzesło pojemności 6200 mAh, przekładający się na 14 godzin rozmów lub 1000 godzin czuwania. Plus funkcja błyskawicznego ładowania. Urządzenie wyposażono też w aparat o wysokiej rozdzielczości i czytnik kodów kreskowych.

Tak jak inne urządzenia z serii Toughpad, nowy telefon skonstruowany jest w taki sposób, że można go bez problemu wykorzystywać nawet w grubych rękawicach roboczych. Wśród akcesoriów opcjonalnych dostępna będzie kabura i uchwyt naręczny.

Jeśli ktoś po przeczytaniu tej specyfikacji zapragnął nabyć ten telefon drogą kupna, to niestety będzie z tym pewien problem. Panasonic przeznacza go wyłącznie dla klientów instytucjonalnych, np. służb ratowniczych, mundurowych albo co najmniej (cytat z informacji prasowej) „pracowników branży logistycznej, fabryk czy magazynów”. Cóż, dla chcącego, nic trudnego, z pewnością da się go kupić, ale raczej nie w ramach oferty któregoś z operatorów sieci komórkowych.

Wiele firm szuka rozwiązań na potrzeby komunikacji biznesowej, które sprawdzą się
w wymagającym środowisku pracy, ale nie znajdują ich w dostępnych na rynku urządzeniach konsumenckich
— mówi Jan Kaempfer z Panasonic Computer Product Solutions. –

5-calowy Toughpad Panasonic jest pierwszym tego typu wzmocnionym urządzeniem, przeznaczonym właśnie dla tych użytkowników. Będzie jednym z najbardziej wytrzymałych 5-calowych urządzeń mobilnych na rynku, wyposażonym w baterię o wyjątkowo długiej żywotności. Nowa wzmocniona konstrukcja Toughpada spełni wymagania m.in. służb ratowniczych czy mundurowych, a także sprawdzi się w branży logistycznej, transportowej czy budowlanej.

0
Źródło: Panasonic
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.