Photoshopowy guru zostawia Adobe dla… Google’a

John Nack i Photoshop - te słowa przez niektórych traktowane były jak synonimy...

W ciągu 14 lat pracy dla firmy Adobe John miał swój czynny udział w tworzeniu wielu kolejnych wersji najsłynniejszego oprogramowania do obróbki grafiki na świecie (m.in. CS3), a także opracowywaniu nowych funkcji, takich jak inteligentne filtry. A także… prowadził bloga, który w wielu przypadkach traktowany był jako nieformalna tablica ogłoszeń firmy Adobe związanych z Photoshopem.

I właśnie na tym blogu John Nack ogłosił, że pakuje manatki i przenosi się do firmy Google. Nie zdradził zbyt wielu szczegółów, napomknął tylko, że

„Now, though, I’ll get a chance to work on some new projects. It’s about doing something very different from, and I think complementary to**, the work I’ve done at Adobe.”

(Teraz będą miał okazję popracować nad kilkoma nowymi projektami. To będzie coś zupełnie innego od tego, co robiłem w Adobe, ale sądzę, że to będzie się uzupełniało.)

Poświęcony Photoshopowi blog Johna zniknie niebawem – już za dwa dni, w piątek. Trochę szkoda – 4200 postów z 33 tysiącami komentarzy to wartość, którą szkoda tak po prostu wyrzucić do kosza. Na szczęście autor zapewnia, że jego blog – choć w inny sposób i na innej platformie – będzie kontynuowany. I wtedy pewnie dowiemy się wielu ciekawych informacji na temat nowych graficznych projektów firmy Google…

Źródło: Blogs.adobe.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.