Polskie ceny Nokii X i XL potwierdzone

Nowe modele smartfonów Nokii pracujące pod kontrolą systemu Android miały być tanie i są tanie. Ale taniość w Stanach Zjednoczonych i taniość w Polsce to niezupełnie to samo...

O prawdopodobnych cenach nowych modeli androidowych telefonów Nokii informowaliśmy tuż po premierze, ale wtedy miały one charakter dobrze uzasadnionych pogłosek, a nie pewników. Pewność zyskaliśmy dopiero wtedy, gdy dwa z trzech nowych modeli pojawiły się w sprzedaży (no, w każdym razie w ofercie) jednego z polskich sklepów internetowych blisko, blisko związanego z firmą Nokia.

A zatem potwierdzamy. Nokia X Dual SIM Black kosztować będzie 549 zł, natomiast Nokia XL Dual SIM Green – 649 zł.

Gdzie tu zaskoczenie? Oczywiście od dawna wiadomo, że ceny na rynku amerykańskim są często znacznie niższe, niż w Polsce, a jednak warto pamiętać, że sporo zależy też od polityki sprzedażowej producenta na danym rynku. Wygląda na to, że Nokia nie za bardzo uwzględnia fakt, że polski rynek jest wyjątkowo wrażliwy na wysokość cen produktów, ponieważ ceny obu modeli są raczej umiarkowanie niskie, a nie niskie. Dla porównania, w Stanach Zjednoczonych Nokia X kosztuje 99 dolarów (ok. 300 zł), a Nokia XL – 109 dolarów (330 zł). Nawet jeśli uznamy wyższe ceny na polskim rynku za coś zupełnie naturalnego (bo rzeczywiście tak jest) nadal dziwnie wygląda większa dysproporcja cenowa na Polskim rynku – 100 zł, podczas gdy w USA jest to tylko 10 dolarów.

0
Źródło: nokiaskleponline.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.