Przepaść między Xbox One a PS 4 jeszcze większa

Jak nazwać sytuację, w której na jedną konsolę Xbox One sprzedają się dwie PlayStation 4? Najlepiej pasuje chyba: miażdżąca przewaga.

W styczniu w Stanach Zjednoczonych sprzedało się około 145 tysięcy konsol Xbox One i… 280 tysięcy PS 4. To niemal dwa razy więcej, co oznacza, że na każde urządzenie Microsoftu Sony sprzedawało dwie swoje konsole (a dokładniej 1,93). Na dodatek nie jest to tendencja, którą obserwujemy po raz pierwszy – o podobnych dysproporcjach rynkowych pisaliśmy już wcześniej.

W rezultacie stopień nasycenia rynku przez obu producentów stopniowo różni się coraz mocniej. W sumie, w ujęciu globalnym, oblicza się, że Sony sprzedało już 5,1 miliona konsol PlayStation 4 (przy czym nadal nie wprowadziło ich jeszcze do sprzedaży na rynku japońskim), natomiast Microsoft w tym samym okresie sprzedał ok. 3,4 miliona urządzeń Xbox One.

Mówi się o różnych przyczynach tej pogłębiającej się dysproporcji. Jedną z nich może być niewątpliwie cena konsol Microsoftu – ok. 100 dolarów wyższa od PS 4. Co ciekawe, wielu ekspertów przyznaje, że to właśnie Xbox One oferuje obecnie większą pulę ciekawych gier, ale – jak widać – ten czynnik nie ma aż tak dużego przełożenia na poziom sprzedaży.

W tym kontekście pogłoska o sprzedaży działu Xbox firmie Amazon też nabiera nowego znaczenia…

Zdjęcie fragmentu stoisk Xbox i Playstation pochodzi z serwisu Shutterstock.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.