Quentin Tarantino jest wściekły na Google

Kilka tygodni temu do Sieci wyciekł scenariusz do najnowszego filmu Tarantino - The Hateful Eight. Z początku reżyser postanowił, że w takim wypadku film nigdy nie powstanie, a on zajmie się nowym projektem. Coś jednak musiało się zmienić...

Bowiem ten tydzień jeden z najsłynniejszych offowych twórców kina postanowił zacząć od pozwania strony http://gawker.com. Witryna udostępniała scenariusz nowego filmu. Tarantino zwraca uwagę na tytuł samego wpisu na Gawker.com, który brzmi „Tutaj znajdziecie scenariusz do Hateful Eight, który wyciekł do Sieci”. Tarantino podkreśla słowo „tutaj”, które wskazuje, że Gawker udostępnia scenariusz u siebie na serwerze.

To dopiero tło zamieszania, które rozpętał Tarantino.

Oprócz pozwu sądowego, prawnicy reżysera zwrócili się także do Google’a, żeby ten usunął ze swojej wyszukiwarki odnośniki do scenariusza The Hateful Eight. Z 29 podanych linków, Google zablokował tylko te, które prowadziły na strony z torrentami oraz do serwisu Anonfiles. Linki do blogów i serwisów informacyjnych, na których można znaleźć scenariusz nie zostały usunięte z Google’a. Takie działania Giganta z Mountain View można określić jako zajęcie stanowiska w tej sprawie: usuwamy linki do stron z torrentami, ale jeśli chodzi o serwisy informacyjne, to według nas ich działania są w porządku. Poza tym niektóre z nich wyświetlają nasze reklamy….

0
Źródło: torrentfreak.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.