Samsung wprowadzi nowy typ bezlusterkowców!

To na razie informacja nieoficjalna, oparta na zdjęciach, które wyciekły do Sieci. Ale bardzo, bardzo prawdopodobna.

Nowy system nazywać się będzie NX mini (dotychczasowe aparaty nazywają się po prostu NX) i rzeczywiście charakteryzować się będzie znacznie zmniejszonymi wymiarami. Nie dotyczy to jednak tylko długości, grubości czy wagi aparatów, ale także podzespołów wewnętrznych, z samą matrycą na czele.

Według informacji, które wyciekły do Sieci, pierwszy Samsung NX mini wyposażony będzie w matrycę typu 1″ o rozdzielczości 20 milionów pikseli i wykonaną w technologii CMOS BSI. Jeśli komuś te parametry wydają się znajome, to bardzo dobrze – w bardzo podobną (lub… taką samą) matrycę wyposażony jest bowiem zaawansowany aparat kompaktowy Sony – RX100 Mark II. Przede wszystkim jednak w matryce typu 1″ wyposażone są wszystkie modele bezlusterkowców firmy Nikon (seria Nikon 1).

O nowym aparacie wiemy naprawdę sporo. Będzie wyposażony w 3-calowy ekran LCD z możliwością obrócenia o 180 stopni (słit focie!), procesor obrazowy DRIME 4, wbudowaną lampę błyskową i migawkę (niemal na pewno elektroniczną) o minimalnym czasie naświetlania 1/16 000 s. Do tego zakres ISO 160–12 800 i wideo nagrywane w rozdzielczości Full HD 30p.

Pierwszymi obiektywami nowego systemu ma być stałoogniskowy 9 mm (tylko 12 mm grubości!) i zoom 9–27 mm. Sam aparat też jest dość cienki – ma 3,5 cm grubości. Zdjęcia zapisywane będą na kartach typu Micro SD.

Nie jest jeszcze znana oficjalna premiera nowego aparatu, ale prawdopodobnie odbędzie się ona w ciągu najbliższych 30 dni.

0
Źródło: NXRumors
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.